Úsvit Planety opic

Úsvit Planety opic https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386962/bmid_usvit-planety-opic-SlU-386962.jpg 4 25 6

Úsvit Planety opic série

< 2. díl

Oficiální novelizace očekávaného filmu studia 20th Century Fox. Pod Caesarovým vedením si stále početnější národ geneticky vyvinutých opic budoval vlastní domov. Zatímco však uvykaly mírumilovnému způsobu života, lidstvo decimoval strašlivý virus, jenž se aktivoval právě při útěku opic z lidského područí. Ani jedna skupina neví o tom, že druhá přežila – dokud nedojde k násilnému střetu mezi opicemi a skupinkou lidských přeživších. Záhy je uzavřen křehký mír, který však nemá dlouhého trvání, a obě skupiny se ocitají na pokraji války. Války, která určí, kdo se stane dominantním druhem na Zemi.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha , Laser-books (Laser)

Dawn of the Planet of the Apes , 2014

Pítrs85
04.05.2022 3 z 5

Málokterý přepis filmového hitu stojí za přečtení, naštěstí Úsvit planety opic by fungoval stejně dobře i v případě, kdy by žádný film ani neexistoval. Klobouček panu Irvinemu, že se s touto látkou dokázal takhle poprat a napsal možná oddechové, ale zároveň strhující a hlavně poutavé čtení. Koba je správnej villain, Ceasar ten správný vůdce, navíc, na rozdíl od filmu, tu svoje místo mají i lidské postavy, Malcolma jsem si oblíbil hned od začátku. Ale co naplat, Koba je Koba... :-) Příběh je zkrátka správně vybalancován, na jedné straně přináší nějaké to globální poselství, na straně druhé tak ale činí nanejvýš zábavnou formou.

Josse
26.05.2020 3 z 5

Kniha se čte velice dobře a rychle, přes 60 kapitol, kdy každá má maximálně čtyři stránky. Příběh je přesná kopie filmu. Mě osobně až zase tolik neuchvátil, ale věřím, že si své čtenáře najde.

martinaandulka
19.01.2020 4 z 5

Já scifi knížky prakticky nečtu tohle byl dárek od bráchy,protože filmy mám ráda scifi a Planeta opic ve filmech je super.tato kniha je příběh z novější serie 2 díl z roku 2014.Kniha je přesně stejná jako film a dobře jse to čte.

Ludy1990
13.06.2018 5 z 5

Knihu doporučuji přečíst,byla velmi čtivá a napínavá.Doporučuji shlédnout i film,ten stojí taky za to.Taky velký plus dávám za to,že film byl natočen přesně podle knihy,proto jsem knihu přelouskala za pár dní.

niki-chan
17.12.2016 4 z 5

Osobně se mi opice snad nikdy neomrzí, knížka byla velmi čtivá a strhávající, jako ta předchozí. Četla jsem až potom, co jsem viděla film, ale to jí na kráse neubírá, spíše naopak. Film nedokázal 100% vykreslit charaktery, jako psané slovo.

McTygr
29.08.2015 5 z 5

Jako u prvního dílu, kniha se mi moc líbila. Jde vidět krásně lidem do hlavy a to ve filmu ne. Rozhodně to nebylo žádné zklamání a můžu všem jen doporučit.

opice

Alex Irvine