Urny patřej na hřbitov

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hlavním hrdinou příběhu je muž ve středních letech, přezdívaný Žíla. Ze směsice veselých střípků z jeho života, se dozvíte o tom, jak přišel ke své ženě Simoně i jak mu umřela. Po Simonině smrti nechá rodina, která je věčně bez prostředků, mladou ženu zpopelnit a urnu postaví doma na "kredenc". Žílova matka však věří, že když pozůstalí neuloží urnu na hřbitov, kam patří, vrací se zemřelý v podobě smrti a přináší rodině utrpení. Jednoho dne dojde mezi matkou a synem k hádce a Žíla odchází z domova za svým bratrem. Zde, v cizím prostředí, potkává ženu, která jako by z oka vypadla jeho zemřelé Simoně. Zamiluje se do ní nejen on, ale i jeho bratr. Ani jeden z nich ovšem netuší, že je to jen přízrak......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71870/urny-patri-na-hrbitov-71870.jpg 329
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, Olympia
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Urny patřej na hřbitov

Přidat komentář
MrKrahujec
04.06.2018

Plně uznávám, že kniha tohoto typu se nemusí líbit každému, ale mě osobně to sedlo. Dokonce mi to natolik připomnělo můj oblíbený román Jana Pelce "...a bude hůř", až jsem pojal podezření, nejde-li o druhý díl (což by i odpovídalo věku postav) a není-li jméno autora pseudonymem Jana Pelce. Tímto se panu Urbanovi omlouvám, že jsem pochyboval o jeho existenci, ale toto je skutečně jedno z nejvýmluvnějších dědictví českého naturalismu už od dob Šlejharových až po již zmíněného Pelce, nebo třeba i Jáchyma Topola. Což je poklona.

Loubooker
09.10.2015

Uzasna kniha, po douhe dobe se mi stalo, ze jsem se na treti strance potreti smal. Styl je bezvadny a pozdeji jsme zjistil, ze tam je i vazno, kdyz jeho byvala manzelka popisuje sve krusne zazitky z mladi. Hrdinovy eskapady, jejich popis i promluvy jeho i ostatnich hrdinu {ano, pro me to jsou hrdinove vsedniho dne...} jsou prima.
Jsem rad, ze jsem cirou nahodou tohoto autora v knihovne objevil a je super, ze toho napsal vice, takze se tesim na dalsi jeho knihy.
Diky, autore.


Romana7
20.05.2012

Velmi zábavná, ale zárověň poučná kniha...