Union Atlantic

Román Adama Hasletta vytváří mnohovrstevný pohled na moderní americkou společnost, její principy a fungování. Vyslovuje se k vysoce aktuálním tématům, jako jsou například pravděpodobné kořeny světové hospodářské krize, a také postihuje hlavní rysy moderní společnosti v obecném měřítku. Děj knihy se odvíjí paralelně ve dvou dějových liniích, z nichž jedna popisuje svět velkých bankovních korporací a konkrétně se zaměřuje na vznik krize ve významné americké bance Union Atlantic. Druhá dějová linie se zabývá konfliktem moderního světa se starými hodnotami a tradicemi. Obě linie spojuje postava Douga Fanninga, významného bankéře Union Atlantic a také protagonisty vzniklé krize. Doug Fanning si postaví dům ve vesnici Finden, hned vedle domu místní bývalé učitelky Charlotty Gravesové. Charlotta je romantická žena trpící duševní poruchou, z jejíchž úst zaznívá vášnivá kritika společnosti a obhajoba starých hodnot. Mezi Dougem a Charlottou se rozpoutá spor o půdu, protože Charlotta tvrdí, že Dougův pozemek odedávna patří její rodině. A právě v téhle chvíli do rozbouřených sousedských vztahů zasáhne homosexuální mladík Nate....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31652/union-atlantic-31652.jpg 3.27
Novely, Romány, Literatura česká
Vydáno:, Host

jendoslav
24.01.2017

Neskutečná slátanina o chamtivých bankéřích, navíc s nepochopitelně násilně naroubovanou homosexuální zápletkou... Toto rádobykritické nastavení zrcadla moderní společnosti mě málem unudilo k smrti. Nebrat.

Adam Haslett

Adam Haslett