Umírali i za naší svobodu, nezapomínáme...: Letecká bitva nad Bílými Karpaty z 29. srpna 1944: Fakta, fotografie, příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233940/bmid_umirali-i-za-nasi-svobodu-nezapomin-eX5-233940.jpg 5 4 0

Vlastimil Hela se zaměřil na osudy amerických letců, kteří se v létě roku 1944 začali objevovat nad územím Čech, Moravy i Slovenska a mnozí z nich svůj boj proti nacistickému Německu zaplatili životem. Ve svých dvou knihách se věnuje vzdušnému střetnutí letců z amerických bombardérů s německými stíhacími piloty z 29. srpna 1944, které bylo později nazváno Leteckou bitvou nad Bílými Karpaty. Kniha Umírali i za naši svobodu, nezapomínáme... je zaměřená na faktickou stránku této bitvy a opírá se o dlouholetá bádání nadšenců a historiků. Popisuje osudy letounů a členů jejich posádek, které byly onoho dne sestřeleny. Obsahuje víc jak čtyři stovky dobových fotografií.... celý text

vojenští letci letecké bitvy rok 1944

Vlastimil Hela
česká, 1956
2017  80%Tajemství bohyní na Žítkové
2021  61%Návrat žítkovských bohyní
2014  80%Hey Joe!: Rekonstrukce skutečného příběhu amerického letce sestřeleného nad Bílými Karpaty 29. srpna 1944
2011  67%Ty jsi moje vstupenka do nirvány
2014  95%Umírali i za naší svobodu, nezapomínáme...: Letecká bitva nad Bílými Karpaty z 29. srpna 1944: Fakta, fotografie, příběhy

Kniha Umírali i za naší svobodu, nezapomínáme...: Letecká bitva nad Bílými Karpaty z 29. srpna 1944: Fakta, fotografie, příběhy je v