Umění pravěku a starověku

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První svazek velké čtyřdílné encyklopedie výtvarného umění Umění a lidstvo, vzniklé za vedení známého francouzského historika a teoretika umění René Huyghe, je věnován pravěku, primitivním kulturám (Afrika, Oceánie, Amerika), umění Egypta a Mezopotámie,civilizaci kovového věku, dále klasickým starověkým kulturám Řecka a Říma a konečně Dálnému východu. Publikace je přehledná, obsažná a názorná; spojuje výklad s množstvím reprodukcí a s četnými přehlednými mapkami (729 černobílých a 32 barevných reprodukcí)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101664/umeni-praveku-a-staroveku-R6j-101664.jpg 54
Žánr
Literatura naučná, Umění
Vydáno, Odeon
Orig. název

L'Art et l'Home, 1957

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Umění pravěku a starověku

Přidat komentář
Denny45
30.06.2019

Nádherné veľdielo, ktoré skryje síce "krásne", ale vedecky nadhodnotené Pijoanove dejiny do vrecka. Zasvätení autori, úžasné ilustrácie, ktoré zmapovali úplne celý svet.
Ak by som si ho chcel naozaj prečítať a porozumieť všetkému, asi by som knihu čítal týždne, ak nie celé roky, tak som si ju aspoň listoval a prebehol očami niektoré pasáže z nej. A výsledok? Raz v živote si celú sériu zaobstarám aj do mojej vlastnej knižnice, a vám odporúčam to isté! :) Naozajstný klenot.

nightlybird
27.12.2011

Nemá celkem význam psát o téhle knize nějaké superlativy, je ale na místě podotknout, že jednotlivé kapitoly dějin světového umění psali skutečně rovněž světoví kunsthistorici. Z toho období je celá řada kreseb a různých uměleckých artefaktů, dá se říct, obecně známa. Na druhou stranu tady ale uvidíte věci - zejména z oblasti starého Egypta a Mezopotámie, nebo Oceánie - na které doslova čumíte a které byste chtěli mít doma (tím nemám na mysli jejich peněžní hodnotu, ta je nevyčíslitelná). Pokud se zajímáte o výtvarné umění, pokuste si ji aspoň půjčit a prohlédnout a přečíst. Nebudete rozhodně zklamání.


Doporučujeme

Heroinové deníky
Heroinové deníky
Příběh umění
Příběh umění
Nikdo to tu nepřežije
Nikdo to tu nepřežije