Umění detektivky

Umění detektivky https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165646/bmid_umeni-detektivky-S9e-165646.jpg 1 6 1

Ojedinělá publikace svého druhu v naší literatuře vychází ze skutečnosti, že nedostatek detektivek na našem knižním trhu stále jen stupňuje hlad po nich. Chce - řečeno slovy autorovými - "analyzovat nejen poutavou kompozici detektivky, její styl a stavbu, ale také společenské podmínění a funkci tohoto žánru" baila net

encyklopedie
20.04.2018 odpad!

...naprostá trapárna /socialismus , rok 1962/ ..... nedokonalá forma výkladu, nepropojenost textu v soukolí srovnání klasická detektivka vs socialistická detektivka, nevyváženost rozborů, faktické chyby...
Nejlépe tuto knihu zhodnotil velký znalec detektivní literatury František Jungwirth /cituji/:
„Nejtrapnější na ní je neustálá křečovitá touha budit zdání vědeckosti, pro kterou
ovšem chybí jakékoli skutečné předpoklady. S nedostatečnou znalostí materiálu, s přejímáním informací z druhé ruky, ke všemu neověřovaných nebo špatně pochopených, s popleteností myšlenkových postupů a konečně s
neobratnými, nepřesnými formulacemi se dá věda těžko dělat. A to ani na poli tak opuštěném, jako je pole literatury detektivní.“
Tahle kniha si nezaslouží ani jednu hvězdu .....

detektivní a krimi romány detektivové

Jan Cigánek
česká, 1930 - 2004