Umění a historie Pisy

Umění a historie Pisy https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251559/bmid_umeni-a-historie-pisy-251559.jpg 5 3 2

Renike
10.03.2023 5 z 5

Toto je první kniha, která prezentuje výjimečnou fotografickou dokumentaci velkolepého komplexu Náměští zázraků (Piazza dei Miracoli). Bylo to umožněno použitím zvedáku, který dovolil fotografovi zprostornit náměstí v jiném úhlu než obvyklým 'pohledem ze země'. Tato zvláštnost se ukázala velmi prospěšnou pro záběry šikmé věže.
Kniha obsahuje historické základy, popisy jednotlivých památek, nádherné fotky města, nábřeží, paláců, náměstí, kostelů a katedrál; sochy,malby,fresky nacházející v různých muzeí. Nechybí ani podrobná turistická mapa na konci knihy. Na knihu jsem narazila po koupi letenek do Pisy. Mám obrovskou radost, že knihu jsem našla v městské knihovně a před odletem za pár hodin stihla i přečíst. Město Pisa není jenom o šikmé věži! Doporučuji každému, kdo se chystá navštívit tohle úžasné město v Itálii.

MOu598
30.05.2022 5 z 5

Určitě si před cestou, nebo na místě přečtěte, prohlédněte. Tisíce informací o všem v Pise, krásné, velké barevné fotografie.
Český překlad trochu krkolomný, ale jinak super.

1993  80%Země Ježíšova
1995  100%Umění a historie Pisy