Umělecké styly, školy a hnutí

Umělecké styly, školy a hnutí https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74317/umelecke-styly-skoly-a-hnuti-74317.jpg 4 9 4

Encyklopedický průvodce moderním uměním. Klíč k pochopení více než stoletého vývoje malířství, architektury a designu, od impresionismu až po digitální umění.

Literatura naučná Umění Encyklopedie
Vydáno: , Slovart (ČR)

Styles, Schools and Movements An Encyclopedic Guide to Modern Art , 2000

Kabuky
30.03.2024 5 z 5

Perfektní encyklopedie.

BeyondHorizon
20.08.2019 4 z 5

Pro úvod do avantgardního umění a rychlý přehled moderních stylů je to super kniha. Nezachází do detailů, stručně předloží hlavní myšlenku směru či hnutí a pak je to vlastně jen výčet umělců, kteří k nim patří. Další průzkum už je na vás.

Ayllu
19.07.2016 3 z 5

Pro rychlejší přehled dobré, jinak není příliš podrobná ve smyslu komplexnosti (viz anotace - encyklopedický průvodce), pro SKUTEČNOU provázanost bych doporučila Umění po roce 1900.

Kaferano
04.11.2012 5 z 5

Vynikající průvodce pro milovníky umění, kteří chtějí prohloubit své znalosti. Nakladatelství Slovart opět nezklamalo. Poutavé texty jsou bohatě doplněny ukázkami, které daný styl nebo hnutí dobře reprezentují. U každé kapitoly je dodatek s literárními odkazy a hlavními sbírkami. Knihu jsem dostala darem a touto cestou chci poděkovat.

umělecké styly

Amy Dempsey
americká, 1963
2002  89%Umělecké styly, školy a hnutí
2020  80%Surrealizmus
2020  0%Moderné umenie

Kniha Umělecké styly, školy a hnutí je v