Ultimátní retro hardware: Kompletní průvodce

Ultimátní retro hardware: Kompletní průvodce https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522694/bmid_ultimatni-retro-hardware-kompletni--Q7A-522694.png 4 3 2

Seznamte se s nejgeniálnějšími herními stroji všech dob od skromného ZX Spectra a Commodore 64 po původní Playstation a Xbox. Když mluvíme o legendárních a nejoblíbenějších videohrách a počítačových hrách, je nutné oslavit i ten nejlepší herní hardware všech dob: počítače, konzole, handheldy a jejich příslušenství, díky nimž je hrajeme. Již od konce 70. let se společnosti jako Sony, Atari, Nintendo, Sega, Sinclair nebo Commodore zapojily do herní revoluce a předháněly se ve vytváření nejzajímavějších a nejvýkonnějších zařízení pro hraní her! Kromě celé řádky přístrojů, co upadly v zapomnění a v paměti je uchovávají jen opravdu zarytí fanoušci, stojí vedle nich na piedestalu ty nejgeniálnější stroje, které spoluutvářely naše vzpomínky na dětství a pomohly definovat samotný herní průmysl. V této encyklopedii od autorů anglického magazínu Retro Gamer najdete nejen nejoblíbenější konzole a počítače, ale jde ještě dál – když některé z těchto klasických systémů zkoumá a díky jejich tvůrcům odhaluje, jak vznikaly. Zjistíte, jak se zrodily stroje jako Commodore 64, Xbox a NES, přečtete si, jak se k moci dostala Amiga 500, a dozvíte se, proč dodnes tolik milujeme skromné ZX Spectrum. V českém vydání nechybí ani pohled pod ruce bastlířů, kteří se herním zařízením věnovali u nás na přelomu 80. a 90. let. A co víc, najdete zde spoustu fantastických fotografií vašich oblíbených strojů a periferních zařízení, díky kterým je tato knížka pastvou pro oči i mysl. Posaďte se do svých pohodlných křesel a zanořte se s námi do vzpomínek!... celý text

PC literatura Encyklopedie
Vydáno: , Extra Publishing

Ultimate Retro Hardware Guide: Sixth Edition

p3tris
25.02.2024 4 z 5

Jsem člověk, jehož babička v roce 1986 prodala klavír, aby mi mohla pořídit prvního Specyho. Dlouholetý čtenář časopisů FIFO, Excalibur a Score. A člověk, který v hraní her utopil stovky a tisíce hodin. Někdy v minulém století. Takže přesně ta retroskupina, pro kterou je tahle publikace určena. A i když je věnována hlavně konzolím a já konzolista nikdy nebyl, dozvěděl jsem se z ní mnoho zajímavých věcí. Celkově je rozdělena do několika kapitol, které se velmi dopodrobna věnují jednotlivým zařízením. Od prastarých Atari až po X-Box. Pro našince může být zajímavý i náhled na téma ostrovní optikou, která je přece jen trochu jiná než ta naše středoevropská a dala mi vzpomenout na televizní pořad Špatný vliv. Jako velmi příjemný bonus působí i kapitola věnovaná rannému hraní v Československu od "Wolfa" Rybky.

jardacze
15.10.2023 5 z 5

Opravdu vyčerpávající studnice všeho možného herního hardwaru od sedmdesátých let až po milénium a ještě mnoho dalšího. Třeba pěkně popsána historie firmy Apple. Vše samozřejmě na velkém formátu doplněno obrázky, informačními panely, rozhovory s tvůrci. Každá top konzole má pěkně popsaný vznik a různé problémy vyvoje, nejdůležitější hry, podrobný rozbor hw a periferií včetně velkých fotografií vnitřku konzolí a počítačů s popiskem co k čemu sloužilo. Původní anglické vydání je navíc doplněno o českou scénu, kterou popsal guru Michal Rybka. Kdo ho zná, tak ví, že tenhle pán má opravdu přehled snad o všem. Možná bych ocenil trochu kvalitnější papír, ale chápu, že by to perfektní cenu (zakoupeno výhodně v předprodeji) vystřelilo asi na úplně jinou částku.

Autoři knihy

Jon Wells