Ultimate Spider-Man a spol. 14

Ultimate Spider-Man a spol. 14 https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210234/bmid_ultimate-spider-man-a-spol-14-210234.jpg 4 19 3

Ultimate Spider-Man a spol. série

Ultimate Spider-Man: Návrat Goblina (4. a 5. díl z 6) Jde do tuhého. Máme tu Green Goblina, jeden newyorský most a Spider-Manovu životní lásku v ohrožení života. Z historie už víme, že tohle nemůže dopadnout dobře. Ale tohle je Ultimate vesmír, tady je možné všechno. I změnit historii. Ultimate X-Men: Rezignace Ultimate X-Men: Pekelný oheň (1. díl z 5) Do týmu na pokraji rozpadu vstupuje nový člen. Umí procházet zdmi a jmenuje se Kitty Prideová. A zároveň s ní se poprvé objevuje nový padouch... vlastně celá skupina padouchů. Do hry vstupuje klub Hellfire. A ještě něco mnohem horšího...... celý text

Ivan Kučera
29.08.2023 3 z 5

Súčasťou čísla sú i reklamy na vtedy v kinách bežiace dvojky hitov Amazing Spider-Mana a Captaina Americu... dočerta, to už je 9 rokov? Kitty Pride nastupuje na scénu... a do tímu. Pomaly sa blížime ku koncu: v tomto čísle nás redakcia informuje, že od nasledujúceho čísla 15 časopis nebudeme vedieť zohnať v stánkoch, ale iba v kamenných kníhkupectvách (alebo prostredníctvom predplatného). Bola to predzvesť konca: nasledovali ešte štyri čísla a nastal záver (ak nepočítame Ultimate Spider-Man - Venom, ktorý CREW vydala v r. 2016 a ktorý nadväzoval priamo na Ultimate Spider-Man 18). Naopak, samotné komiksy vo vnútri sa radikálne rozbiehali: Green Goblin pod tradičnou Bendisovou taktovkou riadne dupal na plyn a zahanbiť sa nedali ani ultimátni X-Meni. Kresba je v oboch sériách luxusná, no mne sa viac páčila tá u študentov Profesora X; u Bagleyho Spajďáka sa mi absolútne nepáčil spôsob, akým výtvarne spracovali Green Goblina, to bolo ozaj mimo; vyzeral ako oživený kamenný chrlič na katedrále v Paríži zo 14. storočia, ktorého neposlušní tínedžeri natreli nazeleno. Na môj vkus to začalo byť už priveľmi, ehm, komiksové, takže sa lacno kopírujú veci bez toho, aby to malo zmysel (pád á la Gwen Stacy) a do zloducha to pália dve bojové helikoptéry a on samozrejme nemá ani škrabanec. U X-Menov mi podobná agresívne mladícka kresba sedela oveľa viac. Stál za ňou Adam Kubert, syn Joe Kuberta a brat Andyho. X-menovský scenárista Mark Millar možno neodviedol geniálnu robotu, ale určite si ho budeme pamätať ako muža, ktorý sa fakt snažil poňať X-Menov inak. Takže Charles Xavier je drasticky omladený a skôr, než pacifistického učiteľa, pripomína pragmatického vojaka, Colossus je ruský mafián (!) a Wolverine sa do tímu dostane paradoxne vďaka tomu, že sa pokúsi... úkladne zavraždiť Profesora X. Práve u X-Menov je viac cítiť, že je to fakt dobrý príbeh, len mu trocha ubližuje rozkúskované vydávanie takto na pokračovanie; oveľa viac by mu sadol nejaký fajnový, luxusný omnibus. K tomu úvodné slovo Jiřího Pavlovského a listáreň.

Delphín
24.12.2020 5 z 5

Další parádní čtivo!

jh666
26.06.2014 5 z 5

Další super čtení. Green Goblin řádí jako smyslů zabevný (počkat, on je smyslů zbavený) a Spidey se konečně naštval. X-meni dneska sice klidnější, ale nastoupila Kitty, takže taky super.

Autoři knihy

Mark Millar