Ulice temných krámků

Ulice temných krámků https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199209/bmid_ulice-temnych-kramku-lBn-199209.jpg 3 87 23

Guy Roland je muž, který ztratil paměť a snaží se rekonstruovat vlastní minulost. Jako bývalý soukromý detektiv používá postupů policejního pátrání a z dokumentů, fotografií, adres a rozhovorů skládá historii jednoho života. Na své pouti proti toku času se dostává do období německé okupace Francie. Příběhy postav, kterými je románový děj zalidněn, dostávají za těchto podmínek takřka tragické rozměry. A nezřídka také tragédií končí, jako osud samotného Rolanda a jeho přítelkyně.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Mladá fronta

Rue des Boutiques Obscures , 1978

SuperFrankie
01.03.2015 3 z 5

Musím se přiznat, že mě ke koupi a následnému čtení nalákal hlavně fakt, že Modiano loni vyhrál Nobelovu cenu, takže jsem byl natěšený.Ve finále jsem byl ale zklamán, protože se z románu vyklubala kniha, která se snaží těžit především ze skvělé atmosféričnosti a filozofie, že jsme všichni v našich životech takoví ''muži na pláži'', ale to je bohužel podle mě na držitele nejprestižnější literární ceny trochu málo.

Po přečtení jsem se snažil najít všemožné jiné analýzy jiných Modiánových děl a byl jsem nemile překvapen, že všechny jeho knihy jsou takříkajích na jedno brdo, ale zpět k Rue des boutiques obscures, pokud chcete pořádně tajemnou a vypjatou detektivku, tak si radši přečtěte Sherlocka Holmese, protože po Modianovi se opravdu vyplatí sáhnout jen v případě, že si chcete připomenout kouzelnou atmosféru ospalé poválečné Paříže.

Shampoo
27.11.2014 2 z 5

Dávám dvě hvězdičky za to, že tenhle pán má výborný styl psaní, čtivý, opravdu je to paráda čte se to samo, bohužel děj knihy je prostě pitominka a třeba jiná jeho kniha je lepší? nevím na další nemám chuť . Tato knížka začíná jako detektivka. Váš hrdina pátrá po své ztracené paměti, pátrá po ní tak že náhodou dělal v detektivní kanceláři a náhodou každý koho se optá má jeho fotky a náhodou ho zve k sobě domů a chce si s ním povídat. Hrdina se chvilku zamýšlí i nad svým věkem a náhodou moc nestárne, ačkoliv všichni kolem něj umřeli věkem a byli to jeho kamarádi, mno a náhodou si hrdina nakonec na něco vzpomene a bum - konec knížky....takže je na vás jak moc se vám tenhle žánr líbí. Za mě nic moc

babyboar
06.11.2014 5 z 5

Napínavé, sžíravé, tíživé... pařížské! Chvílemi jsem myslela na můj oblíbený film 48 hodin v Paříži.