Údolí zpívajícího ticha

Údolí zpívajícího ticha https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258103/bmid_udoli-zpivajiciho-ticha-xqm-258103.JPG 4 3 1

Dobrodružství tří sourozenců vychovávaných babičkou na výpravách na kolech do lesů, do přírody.

Turlogh
31.10.2018 3 z 5

Takže třetí a poslední známá kniha paní Míly Habrové (pseudonym). Ani zatím nevím, jestli napsala něco dalšího... Měl jsem z této knížky trochu obavy neboť byla vydána v roce 1948. Skutečně, je ze všech tří mě známých knih od této autorky nejslabší. Hlavními hrdiny knihy jsou tři sourozenci, nejstarší Vláďa, prostřední Jiřka a nejmladší Vašík. Jelikož rodiče jim umřeli, vychovává je stará babička. Po výhře v loterii se děti rozhodnou koupit si kola a tábornické vybavení a jezdit do přírody tábořit. Vzhledem k roku vydání knihy se tady už nemůžeme moc bavit o skautech, ale je to skautingu blízké. Kniha se mi moc dobře nečetla, málo akce dětí, samé popisy přírody a zvířat a spíše pocitů než činností. Z hlavní dějové linie neustále odbočovaly různé drobné příhody ze života zvířat, hadů, hmyzu, a podobně. (Občas úvahy o bohu, to taky není zrovna moje parketa.) Není to zrovna nepovedená kniha, ale dnešním dětem bych ji tedy asi nedoporučil. Mé hodnocení tomuto popisu odpovídá i když je to moje oblíbená autorka, tentokráte maximálně tři hvězdy. Howgh.

Míla Habrová
česká, 1901 - 1965