Údobí pekla : Porozumění bosenské válce

Údobí pekla : nejen o válce v Bosně, ale i o úsilí českých vojáků nastolit v této zemi mír.

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152072/big_udobi-pekla-porozume-152072.jpg 4.718
Literatura naučná, Vojenství

Vydáno: , Naše vojsko

Seasons in Hell: Understanding Bosnia´s War, 1994

Kniha Údobí pekla : Porozumění bosenské válce

Rita55
27.11.2019

Měla by to být povinná četba... Opravdu zůstává rozum stát nad tím, co si lidi dokážou provádět navzájem. Že stačí pár mocichtivých psychopatů a manipulátorů a je zaděláno na megaprů..r! Tohle ve mně zůstane hodně dlouho, hlavně taky proto, že jsem se z Bosny a Hercegoviny před dvěma měsíci vrátila a chtěla jsem pochopit, proč tak milí lidé v tak krásné zemi museli zažít něco tak příšerného...

bondula
22.02.2013

Sugestívna výpoveď priameho svedka udalostí vojny v Bosne. Číselné údaje o počte mŕtvych a ranených sa menia na konkrétne mená a príbehy. Autor, vynikajúci rozprávač, zaznamenáva množstvo svedectiev bežných ľudí, rozpráva sa s mužmi väznenými v oficiálne neexistujúcich internačných táboroch či putuje s karavánou utečencov v noci pod nepriateľskou paľbou. Samozrejme je tu osvetlené aj pozadie a chronológia tejto najkrvavejšej časti konfliktu v bývalej Juhoslávií.