Učitel na Šumavě

Učitel na Šumavě https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240373/ucitel-na-sumave-SvV-240373.jpg 5 10 5

Kašperskohorský usedlík a milovník Šumavy vypráví skutečné příhody ze života když jako mladý učitel začínal v zapomenutých šumavských vesničkách.

Maldior
23.06.2022 5 z 5

Kniha je skvělá. Krásně popisuje učitelskou kariéru Emila Kintzla a spoustu jeho humorných příběhů navrch. V knize jsou dobové fotografie, které navodí pěknou atmosféru a vtáhnou do děje. Doporučuji všem, kteří mají rádi Šumavu a hlavně Emilovo vyprávění.

hapac
11.04.2022 5 z 5

Knížka o mládí legendy Šumavy. Moc mne mrzí, že pan Kintzl je již na druhém břehu, setkání s ním bylo moc milé a inspirativní a jeho knížky o Šumavě parádní.

Katka2382
21.05.2020 5 z 5

Krásné a milé počteníčko z mé rodné Šumavy.

DuncanIdaho
31.01.2020 5 z 5

Krásné čtení. Tato kniha patří mezi ty které se pěkně čtou, ale pojednávají o nepěkné době. I přes to, že musel pan Kintzl přečkat mnoho ústrků, prožil poměrně spokojený život a užil si i dost srandy. Je to zkrátka takový nezhoubný živel.

Péťa1950
25.06.2018 5 z 5

Zajímavá publikace, skutečné příběhy dětí i učitelů v odlehlých částech Šumavy. Učitelská kariéra výborného učitele byla ukončena normalizací. Většina škol, o kterých se v knize zmiňuje už není, zavírají se další. Stálé obyvatelstvo stárne, v těchto oblastech už není koho učit.

Autoři knihy

Jaroslav Soukup