Učebnice jezdectví a vozatajství 1. díl - základní výcvik jezdce a koně

Učebnice jezdectví a vozatajství 1. díl - základní výcvik jezdce a koně https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/246947/bmid_ucebnice-jezdectvi-a-vozatajstvi-1--0K7-246947.jpg 5 6 2

Překlad německého originálu, který se doma dočkal 26 vydání a který je základní kuchařkou pro úplné začátečníky. Věnuje se všem oblastem od etických zásad přítele koní přes práci na jízdárně a výstroj až např. po takové detaily, jakými jsou nasedání, sed či pomůcky a zvláštnosti v jejich používání. Z obsahu: vlastnosti koně - učitel - místo výcviku - výstroj - příprava k ježdění - sed a výcvik sedu, chyby - pomůcky - cit jezdce - uvolňovací práce - základní cviky v drezúrním ježdění, skokovém výcviku, v terénu - dálkové a honební jízdy - základní výcvik koně - ježdění drezurních, skokových a terénních zkoušek Kniha je systematickou učebnicí, doporučenou Ministerstvem zemědělství jako učební text pro zemědělské školy a je doplněna množstvím nákresů a vysvětlivek.... celý text

Literatura naučná
Vydáno: ,

Richtlinien für Reiten und Fahren , 1994

efka.saf
13.10.2018 5 z 5

Jedna z mála knih o jezdectví, která mi před lety opravdu v praxi k něčemu byla. Jednoduché a přehledné zpracování je doplněno množstvím praktických rad, nákresů a popisů.

angloumene
20.11.2015 4 z 5

Zcela základní učebnice pro výuku drezúrního a parkurového ježdění. Všechny informace v ní jsou podány jasně a výstižně.

Kniha Učebnice jezdectví a vozatajství 1. díl - základní výcvik jezdce a koně je v