U nás jediné

U nás jediné https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23632/u-nas-jedine-23632.jpg 4 8 1

Přírodní zvláštnosti a unikátní umělecká díla v Československu. Prémie knižnice Kamarád. Identifikační číslo tohoto vydání knihy je 24-074-88 .

cori
20.01.2020

Kniha je rozdělena na 2 části: co stvořila příroda a co vytvořili lidé. Mezi přírodními unikáty autor popisuje věčné jaro na vrcholku kopce Boreč v Českém středohoří, Velké mechové jezero u Rejvízu, mofety čili bahenní sopky u Františkových Lázní, české granáty, Klenotnici drahých kamenů v novopackém muzeu, stádo bílých jelenů v Žehušicích, sopku Komorní hůrka u Chebu, Zbrašovské aragonitové jeskyně, Bozkovské dolomitové jeskyně, přírodní rezervaci Kamenné slunce, Kamencové jezero v Chomutově.
V druhé části popisuje penězokazeckou dílnu v Koněpruských jeskyních, Muzeum knihy ve Žďáru nad Sázavou, Muzeum antického umění v Hostinném, Muzeum motocyklů na hradě Kámen, římský nápis na trenčínské skále, středověký důl Osel v Kutné Hoře, břidlicový důl Červené jezírko v Hromnicích u Plzně a ruční papírnu ve Velkých Losinách.

přírodní zajímavosti

Adam Jist