Tymián z Oxary

kniha od:

Tymián z Oxary https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427834/bmid_tymian-z-oxary-fpG-427834.jpg 4.1 12

Podaří se obyčejné holce zachránit fantastický svět? V knížkách je možné všechno. O tom se Justýna už brzy přesvědčí. Jednoho večera se v jejím pokoji objeví kluk se jménem vonícím po tymiánu a žádá ji o pomoc. A to, co se stane pak, je vážně jízda: Přímo do podmořské říše, kterou ve své knize stvořil spisovatel Louskáček. Zemřel však před jejím dopsáním, takže v knížkovém světě zavládl chaos a začalo se šířit zlo. A napravit to má právě Justýna. Musí příběh dokončit a dát mu řád. Než se tak ale stane, čeká ji i Tymiána nejedna těžká zkouška. Projdou začarovanými stezkami, setkají se s mluvící mapou i jinými podivuhodnými tvory, ocitnou se na hodinové hoře, v bitvě i na pláních časomírů. Vydejte se do Oxary s nimi! Stačí otevřít knížku a… Kateřina Blažková ve své nové knize originálně propojila fantasy žánr s reálným příběhem o potřebě přátelství, o mezilidských vztazích a mateřské lásce. Ilustrace vytvořila Nanako Ishida, japonská výtvarnice žijící v Čechách.... celý text

Komentáře (5)

Komentáře 5 Recenze 0

Jadla
Jadla
10.03.2023

Nedočetla jsem. Knížka se mi moc líbila na první pohled, osobitá, příjemný styl. Ale. Obtížně se mi pojmenovávají důvody, proč strávím čas raději s jinou knihou. Zvláštní podřízení tvorové, samé složeniny, divnosti, nevím, nevím, jestli bych se chtěla setkat s panem Louskackem, když ještě žil. S jeho světem jsem si nepásla.

Petra285
Petra285
20.11.2022 5 z 5

Mně se knížka velmi líbila. Je nabita pohádkovými bytostmi, kde se dobro setkává se zlem ve světě plném fantazie. Svět, který vás doslova pohltí. Autorka má neskutečnou představivost a smysl pro detail. Každá příšerka, bytost, podmořský svět jsou tak dokonale popsány, že při čtení knihy se ocitáte v Oxaře s Justýnou. Kdyby tato kniha byla zfilmována, představuji si ji jako Nekonečný příběh. Kdo má rád fantasy, nebude zklamán.


Dadulina
Dadulina
06.02.2021 3 z 5

Nejsem cílová skupina, tak budu asi trochu kritičtější k dotažení zápletek a motivací postav. Nějak se ve mně neudrželo napětí.

__.Veronica.__
__.Veronica.__
23.12.2020 5 z 5

Knížka se mi velice líbila, cením její originální provedení, které knížce vdechnulo život. Děj začíná nejdřív trochu nudně, ale postupně vrcholí a konec je, i trochu dojemný.
Knížka se z mého pohledu četla jedním dechem a oblíbila jsem si ji. Doporučuji ji všem čtenářům v mém věku tedy ve věku 11-14 let.
Myslím že autorce se knížka velice povedla :D

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm
07.12.2020 1 z 5

Tak tohle se bohužel nedalo číst... pokud pominu velmi nepříjemný font, zabarvení stran i písma, samotný příběh mě absolutně nezaujal. Fantasy čtu běžně, i knihy pro mládež, přestože už nejsem v mládežnickém věku. Tuto knihu jsem ale nezvládla. Hlavní postava Justýna pořád omílá, jaký je outsider, ale působí to akorát jako těžká póza (asi tu autorka cílila na čtenáře, kteří se jako outsideři sami cítí). Podmořský svět sice srší fantazií, ale mně byl silně nesympatický, je to napůl dětské, napůl vážné, ale ani jedno pořádně. Ve chvíli, kdy se objevila mluvící kotva (nebo co to bylo) a byla skloňována v každé druhé větě, jsem ztratila trpělivost. Do půlky jsem poctivě četla, od půlky prolistovala a přečetla sem tam větu, abych věděla, jak to skončí. Knize jsem věnovala nesmyslně hodně času, úplně zbytečně. Název se mi moc líbil, vypadalo to lákavě, škoda... ale tohle fakt nešlo.

Autorovy další knížky

2019  82%Tymián z Oxary
2009  89%Nalin Algabram
2013  90%Prázdniny s Nalou
2022  90%Mízovník
2016  100%Nalin návrat

Kniha Tymián z Oxary je v

Právě čtených1x
Přečtených14x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených2x
Knihotéce6x
Chystám se číst7x
Chci si koupit3x