Tymián z Oxary

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podaří se obyčejné holce zachránit fantastický svět? V knížkách je možné všechno. O tom se Justýna už brzy přesvědčí. Jednoho večera se v jejím pokoji objeví kluk se jménem vonícím po tymiánu a žádá ji o pomoc. A to, co se stane pak, je vážně jízda: Přímo do podmořské říše, kterou ve své knize stvořil spisovatel Louskáček. Zemřel však před jejím dopsáním, takže v knížkovém světě zavládl chaos a začalo se šířit zlo. A napravit to má právě Justýna. Musí příběh dokončit a dát mu řád. Než se tak ale stane, čeká ji i Tymiána nejedna těžká zkouška. Projdou začarovanými stezkami, setkají se s mluvící mapou i jinými podivuhodnými tvory, ocitnou se na hodinové hoře, v bitvě i na pláních časomírů. Vydejte se do Oxary s nimi! Stačí otevřít knížku a… Kateřina Blažková ve své nové knize originálně propojila fantasy žánr s reálným příběhem o potřebě přátelství, o mezilidských vztazích a mateřské lásce. Ilustrace vytvořila Nanako Ishida, japonská výtvarnice žijící v Čechách....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427834/big_tymian-z-oxary-fpG-427834.jpg 3.910
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Tymián z Oxary

Dadulina
06.02.2021

Nejsem cílová skupina, tak budu asi trochu kritičtější k dotažení zápletek a motivací postav. Nějak se ve mně neudrželo napětí.

__.Veronica.__
23.12.2020

Knížka se mi velice líbila, cením její originální provedení, které knížce vdechnulo život. Děj začíná nejdřív trochu nudně, ale postupně vrcholí a konec je, i trochu dojemný.
Knížka se z mého pohledu četla jedním dechem a oblíbila jsem si ji. Doporučuji ji všem čtenářům v mém věku tedy ve věku 11-14 let.
Myslím že autorce se knížka velice povedla :D


Dáma s hrnstjm
07.12.2020

Tak tohle se bohužel nedalo číst... pokud pominu velmi nepříjemný font, zabarvení stran i písma, samotný příběh mě absolutně nezaujal. Fantasy čtu běžně, i knihy pro mládež, přestože už nejsem v mládežnickém věku. Tuto knihu jsem ale nezvládla. Hlavní postava Justýna pořád omílá, jaký je outsider, ale působí to akorát jako těžká póza (asi tu autorka cílila na čtenáře, kteří se jako outsideři sami cítí). Podmořský svět sice srší fantazií, ale mně byl silně nesympatický, je to napůl dětské, napůl vážné, ale ani jedno pořádně. Ve chvíli, kdy se objevila mluvící kotva (nebo co to bylo) a byla skloňována v každé druhé větě, jsem ztratila trpělivost. Do půlky jsem poctivě četla, od půlky prolistovala a přečetla sem tam větu, abych věděla, jak to skončí. Knize jsem věnovala nesmyslně hodně času, úplně zbytečně. Název se mi moc líbil, vypadalo to lákavě, škoda... ale tohle fakt nešlo.