Ty, ja a tí druhí

Ty, ja a tí druhí https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265313/bmid_ty-ja-a-ti-druhi-265313.jpg 3 194 69

Hovorí sa, že všetky rodiny majú svoje tajomstvá. Dobre ukryté tajomstvá. Čo sa však stane, keď sa tieto tajnosti jedného dňa nezadržateľne vynoria na denné svetlo? Tak to bolo aj v prípade Adama a Beth, manželov štyridsiatnikov s devätnásťročnou dcérou Meg, ktorí si nažívajú vcelku spokojne až šťastne. Odhalenie prvého tajomstva však znamená začiatok dlhého sledu udalostí s neodvratnými dôsledkami. Občas sa potrápime predstavami, čo najhoršie sa môže stať našej rodine. Netušíme však, že niektoré tajomstvá nám môžu od základov zmeniť život. Ako si vôbec naplánovať budúcnosť, keď celú minulosť máme prevrátenú naruby?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

You, Me and other People , 2015

jasmína
15.08.2018 5 z 5

Je mi fuk, že má kniha tak nízké hodnocení.

Mně se líbila, a něco málo jsem i sama zažila, a navíc se nekonal happy end s manželem !!

Toho jsem se dost bála..

Monika145
24.07.2018 3 z 5

Začátek byl úplně výborný. Přesně a zároveň lehce vykreslený vztah lidí,často jsem v příběhu a pocitech objevila i svoje vlastní zkušenosti. Nicméně následující dvě třetiny knihy jsem dočítala jen jako oddychový román bez většího zájmu. Možná kdyby začátek nebyl tak dobrý,celou knihu bych vnímala lépe jako letní oddychovku. Takhle byla očekávání po pár stranách výrazně vyšší.

Anna 13
19.06.2018 3 z 5

Ze začátku se mi kniha hodně líbila. Četla se lehce a byla takovým oddechovým odpočinkem. Přesto, že příběh vypráví o situacích, které již byly mnohokrát popsány a rozebírány, může být skvělým a nenáročným počtením.
Přesto jsem už ke konci ztrácela o čtení knížky zájem. Po 200 stranách jsem začala číst jen přímé řeči, abych se dozvěděla, jak to všechno dopadne, protože jsem už neměla chuť v ní ležet další dva dny.

Já knihu určitě doporučuji jako tu oddychovou, která zabaví a díky které zapomenete na reálný svět.
Ale je to taková průměrná ženská literatura.
Docela škoda. Na tu přenádhernou obálku...

ZÓNA
16.06.2018 3 z 5

Jak lákavé jsou tituly, jimiž vydavatelství lákají k četbě ženy. Poutavý název, neméně obdivuhodná obálka a podlehne i muž.
Při četbě ovšem zažíváte rozporuplné pocity. Podivně vykreslený charakter muže, naopak žena bez chybičky. Nabalují se další postavy, víceméně sympatické a tutlá se tajemství. Jak tuctové...
O nějaké psychologické hloubce příběhu nemůže být řeč, i když bolestivých míst je dost.
Ale víceméně cítím pouze balast a lacinou dramatičnost.
Jistě, jako četba to není špatné, ale více než by se asi mělo, si říkáte... Už bude brzy konec?
A navíc, nic překvapivého se nekoná. A zrovna tomuto románu by to vytrhlo trn z paty. Zřejmě scházela fantazie...

Fanda74
22.05.2018 2 z 5

Zajímavý, rodinný příběh, ale knížka mě úplně nechytla. Dočetl jsem jí, protože jsem byl zvědavý, jak se bude příběh vyvíjet, ale ač silný příběh, tak mě to emočně vůbec nechytlo. Jediná postava, která mi byla sympatická byla dcera Meg.

baterka.gs
19.05.2018 3 z 5

Pěkný příběh, avšak postava Adama a jeho charizma mi nepřijde adekvátní k situacím ba na muže nevhodné - zejména poslední třetina. Zklamání.

LusSyNDA
03.05.2018 4 z 5

Kniha byla pohodová. Kapitoly se střídaly z pohledu hlavních hrdinů (Beth/Adam). To mi chvíli trvalo, než jsem si na to zvykla (přitom by stačilo k číslování kapitol přidat jen jméno, o kom kapitola je). Příběh měl grády, byl napínavý a neočekávaný. Kniha se mi moc libila.

clariana
02.04.2018 2 z 5

Od knihy jsem čekala něco víc. Dlouho trvalo, než se tam začalo něco dít a to, co se tam pak dělo, nebylo tak dechberoucí, jak jsem čekala. Na druhou stranu, je ten příběh velmi reálný a někdo se v něm může nají, a to knize přidá vždy plusové body.

Overtime
30.09.2017 odpad!

Našla jsem jí mezi knihami nechanými v hotelu, když jsem byla na dovolené. Hlavní hrninka na svůj věk dost blbá. Velmi nezajímavé.

Gabrinela
01.09.2017 3 z 5

Knihu jsem si půjčila náhodou a mile mě překvapila. Ze života, po dlouhé době jsem na žádném místě necítila trapnost, záměrný kýč. Ačkoli nemá na obálce nic o světovém bestselleru, podle mě se číst dá.

Aneleh
15.08.2017 5 z 5

Mám ráda knihy z reálného života a tato je jedna z nich. Příběh jedné rodiny a ukázka toho, jaký vliv na člověka má prostředí a rodiče, s kterými vyrůstal. Adam je sobec, který si myslí, že mu bude vše odpuštěno. Zároveň si ale uvědomuje svoje chování, mění se, ovšem čas nelze vrátit a na odpuštění už je pozdě. Postupně vyplouvají na povrch různá tajemství a lži z minulosti, jenž s dopadem na přítomnost ublíží každému členu rodiny. Jsou bravurně vykresleny pocity a chování každého zúčastněného i nemilosrdné odhalování pravd.

ivanaci
08.08.2017 2 z 5

Průměrná kniha, až tak nezaujala. Asi i reálný příběh.

kniha
06.08.2017 5 z 5

Příběh, který se dotýká nitra. Vždy jsem se na ni těšila, až budu moct pokračovat v příběhu. Výborná knížka, která stojí za přečtení, ale spíš pro ty, co už mají něco odžito, aby mohli vnímat to, co je na této knížce nejkrásnější. A v žádném případě není nudná. Jen ji něčetli ti správní lidé pro tento příběh.

Tess33
30.07.2017 4 z 5

Do jisté míry v celku reálný příběh.

Jiitush
04.07.2017 4 z 5

Jasně, o nevěře a rozpadu manželstvi uz toho bylo napsano spoustu. Ale na to, ze jsem po knize sahla, protože jsem zrovna neměla, co číst, a žádná očekavani od ni neměla, tak mě mile překvapila.

ajka91
03.07.2017 3 z 5

Děj mne moc nezaujal, taková průměrná knížka. Ale určitě si své oblíbence najde, zejména ty, kteří mají rádi příběhy ze života.

blonďatá.luc
01.06.2017 4 z 5

Dá se říct, že je to kniha ze života. Ani jeden z hrdinů se nechová nemístně, nedochází ke změně žánru na thriller. Očekávala jsem jiný konec, ale ten skutečný je na místě, i když myslím, že epilog klidně mohl být o kousek delší, více vysvětlující - ale stačí to, co je. Od knihy se mi těžko odcházelo, pořád jsem čekala, jak tohle dopadne.

kikies
27.05.2017 3 z 5

Kniha ze života - nic zásadně strhujícího, ovšem příběh velice reálný a díky zakončení i poměrně sympatický. Opakovaná nevěra, snaha manželky se k tmu nějak postavit, rozbor manželské krize ze všech možných úhlů a její vyvrcholení s ponaučením, že lhaní se opravdu nevyplácí. Příběh o notorickém a nepoučitelném lháři, který neví, co chce, a když už to ví, neví, jak o to bojovat. Sympatické, ač nijak zvlášť přelomové. Obálka tuze pěkná.

klarinka9974
15.05.2017

Knihu jsem nedočetla, což se stalo za tu dobu teprve po druhé. Je to škoda, obálka je hezká a láká ke čtení, ale celkově je příběh k ničem. Nic se v knize neděje a nutila jsem se do čtení. Tak dlouho jsem knihu nečetla.... A po 118 straně jsem knihu zavřela. No nic, dávám přednost něčemu lepšímu (doufám).

Koškin
08.05.2017 3 z 5

Trochu Jackie Collins, jenže o něco civilnější a chytřejší. Scény, příběh, formulace připomínají styl červené knihovny, ale celkově příjemný počin. Umře jen jedna postava a všichni jsou nakonec spokojení i přes průšvihy, které je potkaly. Co je velkým plusem - kompozice kapitol, kde se střídají v ichformě dva hlavní vypravěči, odlučující se manželé. Kniha určena spíše ženám, které hledají odpovědi na to, zda život může mít smysl, i když dává rány.

nevěra Londýn pro ženy USA (Spojené státy americké) leukémie

2015  68%Ty, ja a tí druhí