Tvůrci náhody

Tvůrci náhody https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375651/bmid_tvurci-nahody-gW5-375651.jpg 3 84 41

Že láska rozhodně není náhoda, rozkrývá hravý román pro inteligentní romantiky. Co kdyby nešťastně rozlitá káva na stolku v restauraci, vlak, co vám právě ujel, nebo nalezený výherní los nebyly dílem náhody, ale naopak velmi detailně promyšlenou akcí? A co když takové zdánlivě banální příhody způsobí, že váš život nabere nový směr? Na svědomí je mají Tvůrci náhody, k nimž patří i Guy, Emily a Eric. Tři napohled obyčejní mladí lidé pracují pro tajnou organizaci a vytvářejí drobné změny v běhu světa, které mají nedozírné důsledky. Když se dostane Guyovi do rukou nové pověření, tuší, že má před sebou nejtěžší a nejnebezpečnější náhodu, jakou kdy dostal na starost. Ale ani Tvůrce náhody nemůže tušit, kam ho osud zavede a jaká je skutečná povaha štěstěny, svobodné vůle a opravdové lásky.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Coincidence Makers , 2011

jinbr
30.10.2019 3 z 5

Jakkoliv jsem přesvědčena, že že náhody se dějí v závislosti na našich přáních a představách, potažmo životním postoji, tato kniha byla pro mě chvílemi trochu nečitelná. Až na konci jsem si dala dohromady celý obrázek. Kdybych věděla, o čem ta kniha je, znovu bych si ji nekoupila.

TerkaJK
14.10.2019 4 z 5

Zamotaný příběh, ale zajímavé příběhy v něm. Konec jsem vážně nečekala. Začátek mohl být akčnější, ale asi by to jinak nebylo, tak zajímavé...
Po této knize jsem se na malou chvíli zamyslela, jestli život není jen sled náhod...

Mosula
02.09.2019 5 z 5

Kniha mě naprosto nadchla a po přečtení mi ještě dlouho zůstal hřejivý pocit na duši.

JointlieKat94
04.08.2019 3 z 5

No, kniha byla rozhodně originální. A nějak jsem se nemohla rozhodnout, jestli 3* nebo 4*.

Ale zas taková hitparáda to asi nebyla :D no ne, bylo to zajímavý. Jen jsem se občas ztrácela v čase. Postavy se mi líbily a moc se mi líbilo, jak bylo vše "propojené". Vše dávalo jakoby smysl. Konec byl překvapivý a pro mne nečekaný.

Bylo to hezké. :)

Eduarda
23.07.2019 3 z 5

Jsem trochu zklamaná. Námět super, zpracování mě moc nebavilo. Několik dobrých nápadů, ale celkově spíš zdlouhavé čtení. Tři hvězdy za možnost uvažovat o světě, jako o jedné velké náhodě!

michaela2338
04.04.2019 5 z 5

Chytrá, zábavná, něžná. To nemohla být náhoda, že na mě z police v knihovně vykoukla.

Mindy
21.03.2019 4 z 5

Zajímavá, neobvyklá kniha, originální námět. Líbila se mi.

hanis2806
01.01.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, děj mě zaujal už od začátku. Druhá polovina knihy byla samé překvapení i když samotný závěr byl předvídatelný. Nový rok jsem začala skvělou knihou.

MagdalenaSlaba
30.12.2018 5 z 5

Krásná knížka, s ohromně zajímavým, až filozofickým námětem. S překvapivě a důmyslně propletenými dějovými linkami. Příběh o tom, že ne vždy je náhoda čirou náhodou, a o tom, že osudy lidí - i těch, kteří se třeba neznají - jsou vzájemně propleteny. Velmi oceňuji originalitu, s jakou autor knihu zpracoval - napůl příběh, napůl manuál k tvoření náhod. Rozhodně stojí za přečtení. Ale udělejte si na ni dostatek času - ať se nad myšlenkami, které jsou v ní obsažené, můžete zamyslet. Objevíte v ní poklady... Stejně jako v Malém princi.

SBH
25.12.2018 5 z 5

Vůbec mě nepřekvapuje poměrně nízké hodnocení knihy, protože děj je tak spletitý a mnohovrstevný, že může působit nesrozumitelně. Ale pro mě prostě učiněná lahůdka. Úžasné charaktery, kdy jsem držela palce i nanicovatému Guyovi, s Emily jsem brečela a Erica vzala na milost. Spousta podnětů k zamyšlení včetně otázky - a mohlo by to být doopravdy? Krásné, hluboké, emotivní, chytré. Rozhodně doporučuji.

alzbeta4340
20.12.2018 5 z 5

Výborně promyšlený a civilně napsaný fantasy příběh, jehož začátek je ke vší smůle jakoby složitý a postupuje trochu kostrbatě vpřed. Nicméně, koho zaujalo téma tvůrců "náhod" ovlivňujících životy lidí, ten by měl ve čtení vytrvat. Miluju knihy, u kterých odhadnu pointu příběhu, abych ke konci byla opět překvapená. A za ten skvělý konec dávám všech pět hvězdiček.

elisa194
08.12.2018 2 z 5

Tak zajímavý nápad knihy a autor toho vubec nevyužil. Dlouhé nezáživné pasáže, takže jsem se místy docela nudila. Chybělo mi napětí a nucení číst dál... škoda

Gabibi
07.12.2018 4 z 5

Ale jo! Ten námět je skvělej, provedení místy pokulhává a některé příběhové linie jsou zbytečně dlouhé (Alberto Brown), ale bavilo mi, jak se postupně ukazuje nadpřirozený prvek, jak nic není naservírováno a čtenář musí tápat. Bavila mi kapitola, ve které je vysvětlena obálka knihy. A bavilo mi taky to, že poslední kapitola má číslo 1, protože každý konec je jenom nový začátek..

pollyn
23.11.2018 2 z 5

Perfektní námět, bohužel příšerně nedotažený. Škoda.

Lennji
12.11.2018 2 z 5

Na knihu jsem se těšila, bohužel mě zklamala..v půlce jsem ji odložila..

Filoménka
30.10.2018 5 z 5

Kniha byla naprosto perfektní. Neotřelé téma. Skvěle napsaná. Napínavá, zábavná. S dobrým koncem :)
Opravdu po dlouhé době zajímavá a pěkná kniha.

kanitsuj
23.10.2018 1 z 5

Knížku nejsem schopna číst, absolutně mne nebaví, nejsem asi správný typ pro tento styl vyprávění.

medialstar
07.10.2018 2 z 5

Nemohla jsem se do příběhu dostat. Trochu nuda a ani mě moc nelákalo vědět co bude dál... Pár dobrých myšlenek to nezachránilo. Je mi líto.

iceVS
17.09.2018 5 z 5

Tedy... já už měla dlouho podezření... :-)

Ivuska.09
11.08.2018

Této knize rozhodně nemohu upřít jednu věc: naprosto originální námět. Už jenom kvůli tomu stojí za přečtení. Nejprve jsem měla pocit, že takto skvělý námět by šel zpracovat lépe, ale jak příběh spěl ke konci, bylo mi odhalováno perfektní rozuzlení. Nakonec tedy jednoznačně mohu doporučit.

milostné romány romantika fantasy

Autorovy knížky