Tvrdohlavý muž

Tvrdohlavý muž https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206396/bmid_tvrdohlavy-muz-206396.jpg 4 92 29

Vlastní cestou k poctivému českému pivu… To je směr, jímž se v roce 1991 vydal Stanislav Bernard se svými společníky v humpoleckém pivovaru. A zatímco státní dluh České republiky má dnes dlouhou řadu nul, Rodinný pivovar Bernard splatil obrovské počáteční úvěry a již léta je prosperující firmou, která vyváží pivo do různých koutů světa. Nejoriginálnější český pivovarník, kterému vůbec není jedno, co se kolem něj děje. Manažer, jenž zůstává nohama na zemi a neztrácí smysl pro humor. Otevřený člověk, který ví, že úspěšné podnikání stojí především na kvalitě, kreativitě, spolupráci a odvaze neustále vstupovat na neprobádaná území. Díky originálnímu stylu se z piva Bernard podařilo vytvořit kultovní značku. Kniha Tvrdohlavý muž ukazuje, že novodobá česká historie, to nejsou jen nedůvěryhodní politici, ale také osvícení podnikatelé, kteří se nebojí riskovat a kteří mají své sny a vize. Nemůžou se líbit úplně každému. Ale právě pro svou osobitost a svéráznost jsou hodni následování.... celý text

Heřmis
18.05.2015 3 z 5

Pan Bernard je sympaťák a pivo Bernard mi chutná, ale kniha mi přijde taková nemastná neslaná. Asi jsem čekal vyprávění víc do hloubky, popř. i nějaké úsměvné historky. Místy mi přišlo, že se skáče od jednoho tématu k druhému. Je to kniha na jeden večer.

Ptah25
08.03.2015 5 z 5

Vlastní cestou, vlastní hlavou.

iva23
06.02.2015 5 z 5

Pan Bernard je jeden z těch, kterým fandím již spoustu let. Baví mě jeho reklamy, baví mě jeho věčně vyzubený obličej a hlavně mě baví, že se nebojí říct svůj názor a nebojí se pochlubit svými úspěchy (protože na to je u nás potřeba hodně odvahy).

Modrina
19.01.2015 5 z 5

Velmi zajímavé nakouknutí do zákulisí podnikání, a to okem povolaného. Přečetla jsem jedním dechem a před panem Bernardem smekám. A pivo má opravdu výborné. :)

catpet
13.01.2015 4 z 5

I když nesouhlasím úplně se všemi názory pana Bernarda, rozhodně si ho vážím a obdivuji sílu jeho přesvědčení, že to dokáže, která mu pomohla to dokázat :-). Knihu jsem přečetla jedním dechem, rozhodně stojí za přečtení.

ŽabákDokvákal
10.01.2015 5 z 5

Dopito... Teda vlastně dočteno. Na dva zátahy. Stejně jako první orosené pivko po náročném dni.
Kniha je napsána tak, že než četba mi to přišlo spíše jako kdybych seděl s panem Bernardem někde u piva a on mi vyprávěl o tom, jak začínali, o tom, co jej štve na současné politické scéně, jak to vidí s pivní kulturou v Česku do budoucna a tak dále. Je to upřímná, čtivá a optimisticky laděná zpověď majitele pivovaru, který jde vlastní cestou. Nejen milovníkům piva doporučuji k přečtení.

chipiik
04.01.2015 4 z 5

V knize se prolinaji 2 hlavni temata: 1) popis zalozeni a rozvijeni pivovaru a pivovarnictvi v CR obecne, 2) nazory/zkusenosti s politikou a situaci u nas z pohledu podnikatele a spoluzakladatele protikorupcni nadace. Jinak je dost strucna a plna fotek ze zivota pana Bernarda.

Ekli
09.09.2014 3 z 5

Docela zajímaví pohled úspěšného českého polistopadového podnikatele na výrobu piva, ale také na podnikatelské a politické prosstředí v České republice. Celé téma je podáno jednodušše.Pan Bernard vypráví z pohledu obyčejného člověka, který na svou vlast tolik nezanevřel a má ji přes všechny její nedokonalosti opravdu rád

Dan
26.07.2014 4 z 5

Kniha je důkazem, že má smysl jít si za svým cílem. Dotýká se různých témat (nejen pivovaru), přičemž žádné z nich nenudí. Obdivuji autorovu odvahu se zadlužením při koupi pivovaru, a zrovna tak Bernardovu manželku.

Autoři knihy

Stanislav Bernard