Tvrdohlavá Marie

Tvrdohlavá Marie https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248359/mid_tvrdohlava-marie-248359.jpg 5 97 31

Tato kniha dovede živě podat průběh života mladé ženy, jejíž ušlechtilé srdce až k sebeobětování prochází všemi zmatky citového tápání a neustálého hledání smyslu poslání člověka na této Zemi. Životní příběh slavné objevitelky rádia Marie Curieové-Sklodowské je dramatický jako román. A jako poutavý román jej zpracoval spisovatel, jehož zaujalo především Mariino mládí, doba její nešťastné i šťastné lásky, a její práce na objevu, který darovala lidstvu. Marie Curieová je horoucí člověk, se všemi slabostmi a přednostmi, který dovede pracovat i milovat celým srdcem, opravdově. Kniha není životopisem slavné ženy v běžném smyslu slova, ale především neobyčejně poutavým příběhem, který strhuje svou dějovostí.... celý text

Damato
10.09.2017 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem dostala v 6 třídě od své nejlepší kamarádky,která znala moji tvrdohlavost.Četli jsme ji pak spolu a obdivovali .Dokonce si pamatuju,že jsme zkoušeli spát u nás na půdě a přikrýt se novinami,jestli nás zahřejí ☺. Bohužel,časem jsem přišla o knihu i o kamarádku ,kdy nás rozdělila cesta na různá studia,ale na to,jak jsme přímo hltaly,jak paní Curie-Sklodowská pomalu vitězila . Úžasná kniha,těším se,až ji budou čist vnučky a jestli budou mít ze čtení stejné zážitky,jako já.

Jana283
08.09.2017 5 z 5

Kniha mého dětství, Budu jako MCS!!! Tvrdohlavá, skromná, svoje... Co víc, díky této knize se začal rodit můj obdiv k Polsku, k Polákům, k jejich národnímu cítění, odvaze...
Jsou knihy, které dokážou změnit váš život a v tom je síla literatury.

Jessica007
17.03.2017 5 z 5

Knihu jsem četla před hodně lety a moc se mi líbila. Je to opravdu krásný životní příběh Marie Curieové-Sklodowské. Není to klasický životopis a o to více se mi kniha líbila. Jak Marie jde přes překážky usilovně, tvrdohlavě.. Prostě tvrdohlavá Marie.. Doporučuji k přečtení.

intelektuálka
22.02.2017 4 z 5

Mám ráda silné ženy a to co dokázala Marie v době, kdy ženy neměly rovnocenný přístup ke studiu musím ocenit. Výborná kniha.

zlatka2001
04.02.2016 5 z 5

Tuhle jsem nečekaně a naposledy zazářila při hodině chemie, protože jsem věděla skoro všechno o uranu a dokonce znala polonium. A za to vděčím téhle knize. Krásný příběh pilné ctižádostivé ženy, kterou já rozhodně nikdy nebudu.

hanicka258
12.12.2014 5 z 5

Krásný příběh, plný očekávání, napětí a odhodlání. Až se mi nechce věřit, že někdo tento příběh opravdu prožil. Marie Curie Sklodowská byla a je velkou ženou a pro mne se nově stává obrovským vzorem odhodlání a vytrvalosti...

Veveruška1992
05.07.2014 5 z 5

Tuhle knížku jednoduše zbožňuju, četla jsem ji asi 100x a myslím, že stejně ne naposled, krásně podaný životní příběh Marie Curie- Sklodowske, která si dokázala svou trvdohlavostí a pílí vydobýt místo v životě (a na věčné časy i ve vědě) a přitom najít i životní lásku a štěstí. Kniha, která mi vždycky dodá motivaci a sílu, když jich začínám pozbývat.

bbara155
28.06.2013 4 z 5

Velmi zajímavá a taky poučná kniha o životě Marie Curie-Sklodowské. Životopisné knihy mě nikdy moc nebavily, výjimku tvoří tahle a pak ještě Edith Piaf - životopis napsaný její sestrou.. Vřele doporučuji obě.

kattyV
18.02.2013 5 z 5

Vždycky ráda čtu knihy o tom, jak se někdo prosadí navzdory překážkám. O tom, jak si žena získá vzdělání a prosadí své schopnosti v době, kdy se předpokládalo, že se vdá a bude rodit děti. O to více mne fascinuje tento příběh, který vychází ze skutečnosti. ..

kika 13
06.11.2012 4 z 5

Marie má na ženu divné touhy touží o objevení něčeho a to se jí nakonec podaří.Rádium.Čte se to pěkně,

Zuzvil
30.06.2012 4 z 5

Autor chce ukázat, že i žena je schopna dokázat velké věci, stejně jako muž. Marie je jedna z nich, i přes velké trápení jde stále za svým cílem...krásný příběh o držitelce Nobelovy ceny Marii Curie Sklodowské. Velmi čtivá a zajímavá knížka, kde mimo jiné jsou vykresleny tehdejší poměry v Polsku, náročná práce polské vědkyně a také její osobní život.