Tulák Morton

Tulák Morton https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185364/bmid_tulak-morton-cQq-185364.jpg 4 3 3

Luigi1
02.09.2022 5 z 5

Toulal se po světě než se usadil.

jprst
02.10.2019 3 z 5

Tyhle věci se dědí obvykle ve vojenské truhle nebo dobře zalepené krabici. A dlouho trvalo než je mi je můj otec zpřístupnil, ale potom jsem si je užil. Mí potomci už takové nadšení nepředvádějí, ale já se v té části knihovny po mém otci zalovím rád a s chutí.

Česneksmedem
07.07.2019 3 z 5

Říkal jsem si, že v této letní době nebude od věci přečíst něco takříkajíc méně běžného. A volba padla na Tuláka Mortona. Nejprve jsem měl ale dojem, že jsem pod vlivem nějaké psychotropní látky, neboť jsem se na začátku dozvěděl, že: „Bez dobrodružnosti nepovstane ani jikra, natož pak báseň nebo Hradčany!“ Jikra tedy zřejmě od ryby. Následovalo ujištění, že: „Nejpohodlnější odrůda dobrodružnosti je čtenářství.“
Situace s mým „opojením“ gradovala oslavou vůdce (AH), načež jsem byl ubezpečen, že: „Špenát s vejcem je lepší, než suchý brambor.“ Následovalo mnoho reklam na nové knihy, na pleťový krém Elida (udrží vás mladou)...
S úlevou jsem zjistil, že se již dostávám k tomu dobrodružnému příběhu o „Zbrklém Mortonovi“ (což je kladný hrdina), jeho hnědáku Samovi, šerifu Redu Warnerovi (také klaďas), několika záporákům (např. Kachna Kenmore, jednooký Bell nebo tajemný šéf) a městečku Yule Dump s „barroomem“. Nechybí ani krásná Jane s violkovýma očima.
Příběh nikterak složitý, jazyk dobový, úroveň hodně oddechová.

N. H. Royna (p)
česká