Tulák 2 - V říši vlka

Tulák 2 - V říši vlka

Vysoko v zalesněných horách Skelnu žijí spokojeně a nerušeně zálesák Dakeyras a jeho překrásná dcera Miriel. Netuší, že se do hor vypravila skupina ponurých krvelačných válečníků. Mužů, kteří nikdy nepoznali porážku, pro než je msta a mučení chlebem a solí. Za deset tisíc ve zlatě dychtí po zálesákově smrti. * Všichni jsou bojem zocelení válečníci, kteří se svého úkolu - ač by měli. Protože Miriel je žena z ohně a železa, zběhlá v používání luku i meče, kterou cvičil jeden z nejnebezpečnějších zabijáků všech dob... Její otec, Dakeyras, je lépe znám jako... Tulák Zabiják.

-- zdroj: www.legie.info -- méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/439/tulak-2-v-risi-vlka-DKL-439.jpg 4.585

Drenajská sága (5.)

In the Realm of the Wolf (1992)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Perseus

Gordonlord

První polovina knihy se mi hodně líbila - zajímavé, silné postavy, Tulákovo zbavování se nájemných vrahů bylo pěkně popsané, budování vztahu mezi Miriel a Andělem bylo kouzelné a celé mě to dost bavilo.

Ale tak cca od poloviny až do konce bych tady aplikoval všechny moje výtky, které jsem uvedl i k prvnímu dílu této trilogie - je tady až zbytečně moc postav, spoustě z nich se tu nedostane žádné solidní příběhové linky a slouží jen k tomu, aby se v tom člověk po chvíli začínal ztrácet. A přiznám se - asi jednou nebo dvakrát jsem se ztratil úplně, když už jsem se zamotal v tom, která země je tu proti které a která je s kterou v alianci a jaké postavy v tom ději jednají v zájmu které té země (Ventrie ? Gothir ? Drenaj ? Nadirové ? uff....) Nevím jestli je to tím, že jsem knihu na týden odložil a pak pokračoval ve čtení, ale prostě a jednoduše už mi to přišlo zbytečně komplikované a matoucí. Navíc děj druhé polovičky knihy bych trochu přirovnal k ději z Legendy, akorát rozmělněnému a ne tak poutavému, díky výše zmíněným výtkám.

Každopádně musím nechat, že jsem se celou dobu dobře bavil, a pořád to považuji na nadprůměrné a velmi dobré fantasy. A Jako bonus jsem se zde dozvěděl, odkud že to má R.A.Salvatore nápad pro zápletku své knihy Magický Krystal :-)

Když to tak celé zvážím, rozhodoval jsem se mezi třemi až čtyřmi hvězdičkami, protože mi bylo až líto, že tak výborné charaktery hlavních postav a spisovatelský um byly umláceny přehnaným množstvím všeho možného a nadějné a silné dějové linky se trochu ztrácely v mlze těch vcelku nadbytečných vedlejších...ale stejně - nakonec za mě je to 3/5

witko
28.02.2015

Čtivá fantasy. Tulák má mé sympatie, dobře odvyprávěný příběh ze známeho světa Drenaje.

hankapimi
09.12.2013

Celá trilogie Tuláka je napsaná autorem velmi čtivým, svižným tempem. Po vyvraždění jeho rodiny v něm zvítězila jeho temná stránka a stal se nájemným zabijákem. Pokračování děje se odehrává "obrácením Ferdiše Pištory", snažíc se odčinit úkladný čin na králi, jenž ho až do smrti pronásledoval špatným svědomím a výčitkami. Vrhá se do nebezpečných bitev s temnými rytíři, příšerami z mlhy, zlým kouzelníkem a nájemnými zabijáky, bojuje za spravedlnost a mír, ochraňuje slabší a v boji dodává odvahu pochybujícím. Příjemné oddychové napínavé fantasy počteníčko...

Eigis
04.12.2013

Macikcz a Borknagar ve svých komentářích píší, že předchozí díl jim přišel lepší, ale já si myslím spíše opak. Úvodní střetnutí s nájemnými vrahy, útěk před Sathuly a zabití vůdce temných rytířů jsou přesně ty scény, které se mi s Tulákem líbí nejvíc. Nelítostný zabiják se plíží tmou a jeho kuše nedává nepřátelům šanci.

macikcz
31.07.2013

Dávám 4*, protože se mi zdál díl o trošinku slabší než první. Ale přesto byl prostě skvělý, nechci dávat všem dílům 5*, ikdyž jsem měl nutkání. Anděl, Tulák, Senta = skvělá trojka! Do toho Dardalion s jeho třicítkou. Sérii jsem začal Legendou a po tom co mě opravdu chytla, jsem si řekl, že začnu od prvního dílu a jsem rád, protože to stojí za to a už cítím návaznost na Legendu. Nemůžu se dočkat Drusse :-).

borknagar
29.11.2012

Trošku slabší než první Tulák, avšak stále velmi nadprůměrná kvalitka. Co napsat dále, snad jen, že Tulák je prostě borec :D