Králova přízeň

Králova přízeň https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1166/tudorovci-p-gregory-kralova-prizen-qiF-1166.jpg 5 195 36

Příběh popisující osudy dvou sester: Anny a Mary Boleynových. Mary přijde jako mladá dívka ke dvoru, kde se do ní zamiluje sám král Jindřich VIII. Avšak přízeň krále je pomíjivá a Mary je nucena přenechat své místo sestře Anně, která svou inteligencí a šarmem krále okouzlí natolik, že se kvůli ní nezalekne ani náboženské reformy a založí novou anglikánskou církev..... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

The Other Boleyn Girl , 2001

gigi77
16.06.2017 4 z 5

Anna Boleyn byla ve skutečnosti mladší než Mary ... tento fakt mi ze začátku knihy dost vadil, proto jsem ubrala jednu hvězdičku. Jinak je kniha nádherná a příběh Mary je velice pěkně a čtivě napsaný.

Kaemni
20.01.2017 5 z 5

Moje první (a ne poslední) kniha od autorky se mi velmi líbila. Poutavý příběh, který dokáže uchvátit. Jsem moc ráda, že jsem na tuto knihu narazila.

Bezantina
28.12.2015

Úžasná kniha a strhující děj, který vám nedovolí ji odložit. Rozhodně doporučuji všem, kteří se o toto téma zajímají.

zuzana13
18.07.2015 5 z 5

Skvělá knížka. Dobře napsaná. Mě se kniha moc líbila proto že mám ráda historii.
Líbí se kniha i film, který je překrásný. Doporučuji všem, kteří mají rády překrásné
knihy a historii.

lumydee
28.05.2015 5 z 5

Velice čtivý román s tudorovskou tematikou. Musím přiznat, že i když kniha není dle historie přesná, přivedla mě k tomu, že jsem si o rodu Tudorovců musela zjistit naprosto vše a samozřejmě moje knihovna přímo přetéká knihami na toto téma :)

edulinka10
29.07.2014 5 z 5

Skvělá kniha...

Mamie
24.02.2014 5 z 5

Mám hrozně ráda historické romány a tenhle patří k těm, co mě vážně ohromily. Sice tam není naprosto všechno úplně hostoricky správně, ale kdo by to řešil, když se to tak dobře čte.

pocketka
25.01.2014 5 z 5

Kniha je úžasně napsaná, autorka píše velmi čtivě. Královu přízeň určitě doporučuju i pro ty, kteří historii rádi nemají, protože se díky této knize dozví něco víc naprosto nenásilnou formou, bude jim jasné, kdo je kdo a bude je toto "učení" bavit. Určitě to nebyla poslední kniha od této autorky.

Nefi
28.10.2013 4 z 5

Kniha nebyla špatná, ale myslím, že historicky moc přesná nebyla, což mě poněkud mrzí. Jinak čtivost a zajímavost super.

Markett
25.06.2013 5 z 5

Tahle knížka se mi četla opravdu dobře a velmi mě bavila. :) Přečetla jsem jí jedním dechem a jsem ráda, že jsem se k této knížce dostala. Moc se mi líbí historické knížky a tahle je opravdu krásná a čtivá. Myslím, že ji můžu vřele doporučit :)
Autorka píše opravdu dobře a všechny její knížky stojí za to! :)

tygrilady
26.02.2013 5 z 5

Úžasná spisvatelka,které píše o skutečných historických postavách formou románu.Její knihy se výbrně čtou :-)vřele doporučuji všem,kteří mají rádi historii.Velice bych uvítala více knih o skutečných postavách nejen anglické historii,podaných takto čtivě :-)film je také velice povedený!

Barunka339
26.02.2013 5 z 5

Přidávám se k ostatním. Tato knížka se mi do rukou dostala náhodou a jsem za to ráda. Tak mě zaujala, že jsem dychtila po dalších knížkách této autorky. Píše tak čtivě, že knížku přečtete opravdu jedním dechem! Od té doby jsem se zamilovala do Tudorovců a doby s němi spojenou! Skvělá knížka a můžu jen doporučit! Stejně tak i ostatní autorčiny knížky.

Dep8
14.12.2012 5 z 5

Tak tato kniha pro mě byla nečekaným překvapením. Půjčila jsem si ji proto, že jsem měla v plánu zhlédnout stejnojmenný film a chtěla jsem předtím znát literární předlohu. Autorka si s příběhem poradila velice dobře (a aby také ne, když má doktorát z anglické literatury 17. století). Kniha je napsána skvěle a dá se přečíst jedním dechem. A vůbec nevadí, že čtenář ví, jak to s Annou Boleynovou nakonec dopadlo; v příběhu je spousta dalších zajímavostí.

kika 13
06.11.2012 4 z 5

Zajímavý a napínavý příběh plný dramatických událostí jak to chodí u dvora.

Mišulka331996
20.08.2012 5 z 5

Kniha je naprosto úžasná...již od začatku mě zaujal zajímavý příběh sester Boleynových a hlavně Anny Boleynové. Jsem ráda,že jsem se mohla dočíst i něco zajímavého o její sestře Mary :).....

Radkab.
07.01.2012 5 z 5

Tuto knížku mám moc ráda, nejen proto, že je to krásný příběh o lásce a touze po moci, ale taky proto, že jsem se konečně dozvěděla něco víc o Mary Boleynové. Sice se, na rozdíl od své sestry Anny, nezapsala do dějin, ale myslím, že i ona měla zajímavý život. Líbí se mi i film, který je podle knížky natočený. Myslím, že právě po jeho zhlédnutí jsem se zbláznila do anglických dějin 16. století :)