Královský rozmar

Královský rozmar

Další román z "Tudorovské série", napsaný Philippou Gregory. Král Jindřich VIII. se rozhodl již počtvrté oženit, tentokrát si podle portrétu vybere Annu Klévskou. Na anglickém královském dvoře se tak protnou osudy tří žen; Anny, Jane Boleynové a mladé Kateřiny Howardové. Manželství Anny a Jindřicha však není šťastné, a další královnou - nikoli však poslední - se stává Kateřina.....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/1204/kralovsky-rozmar-koe-1204.jpg 4.147

Tudorovci (P. Gregory) (5.)

The Boleyn Inheritance (2006)

Vydáno:, Alpress

Anie94

Bylo to rozhodně zajímavé čtení, ale je to pořád to samé dokola. Král se ožení s dívkou, která se mu líbí, a pokud zjistí, že nemá vychování a způsoby jako jeho první manželka Kateřina Aragonská, zbaví se jí obviněním z cizoložství, velezrady a dalších zločinů a to pouze a jedině proto, aby se mohl oženit s nějakou jinou. Blbý je, že Jindřich byl nejspíš duševně nemocný a nikdo ze strachu z jeho hněvu tomu nedokázal učinit přítrž. Ale taková už je historie a to my už asi nezměníme...

kečup60
26.02.2016

Je to třetí kniha, kterou čtu o Jindřichu VIII a jeho ženách. Ale je už to pořád stejné. Méně historie a více červené knihovny. Ale jako odpočinkové čtení dobré.

Kamiliana
08.02.2015

Uf, tohle není žádné lehké čtení. Je to sice téma ze dvora Jindřicha VIII., ale konečně se někdo zbývá tím, jak se musela cítit zralá žena odmítnutá starým mužem v posteli, anebo naopak (dnešními slovy) rozjuchaná vášnivá puberťačka, která se musela starat o nemocného smrdutého starce. Jedná se o ohromující zpověď tří žen - rozumné, dětinské a falešné.

Markett
25.06.2013

Tahle knížka od autorky Philippy Gregory mě opět nezklamala. :) Dobře se mi četla a děj byl velmi poutavý. Přečetla jsme ji jedním dechem! :)

tygrilady
26.02.2013

Úžasná spisvatelka,které píše o skutečných historických postavách formou románu.Její knihy se výbrně čtou :-)vřele doporučuji všem,kteří mají rádi historii.Velice bych uvítala více knih o skutečných postavách nejen anglické historii,podaných takto čtivě :-)

Radkab.
06.01.2013

Mě se tenhle román moc líbil, a naopak mi přijde, že je v něm vylíčeno docela dost událostí, které se zakládají na skutečnosti. Jestli jsou v příběhu nějaké chyby, to nevím, zase tak velký znalec historie nejsem. Ale možná to jsou jen úpravy v zájmu plynulosti děje.

m.antoinetta
15.08.2012

smyšlený román, který nemá s historií moc společného, je v něm hrozně moc faktických chyb.