Tucet špinavců

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V dubnu 1944 bylo v Anglii deštivé, pochmurné počasí. Ve věznici Marston-Tyne je mnoho odsouzených. Někteří čekají na vykonání rozsudku smrti, jiní si odpykávají dlouholetý žalář. V hostinci "U řeznického znaku" snídá i seržant Carl Morgan - kat. Jeho přítomnost budí hrůzu. Přijíždí také kapitán Reisman pověřený řízením operace Amnestie. Akcí, v níž jen dvanáct mužů dostane šanci doslova životní. Mohou svou vinu smýt čestným bojem v rámci invaze Spojenců, musí se ale stát profesionálními zabijáky. Nadlidský úkol jak pro tucet vyvolených špinavců, tak pro Reismana. Den D se totiž nezadržitelně blíží......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28967/big_tucet-spinavcu-QGH-28967.jpg 4.124
Žánr:
Literatura světová, Romány, Válečné

Vydáno: , Naše vojsko
Originální název:

The Dirty Dozen, 1967


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Tucet špinavců

boxas
10.09.2021

VÝBORNÝ FILM A VÝBORNÁ KNIHA! OBOJE MÁ SVOJE PLUS I MÍNUS. FILM MÁ LEPŠÍ, PROPRACOVANĚJŠÍ ZÁVĚR, KNIHA JE PODROBNĚJŠÍ A VÍC ODHALUJE CHARAKTERY A MOTIVACI JEDNOTLIVÝCH POSTAV.
BOHUŽEL MĚ ZKLAMAL ZÁVĚR KNIHY. JE JAKOBY USEKNUTÝ, ODBYTÝ. JAKOBY AUTOROVI DOŠLY NÁPADY NEBO UŽ HO TO JEN PŘESTALO BAVIT. ŠKODA.

LukyK
21.10.2018

Co si budeme povídat, je to brak, ale parádní! Heroické válečné drama, kdy vám ti chlapíci zkrátka přirostou k srdci...


Zouhee
02.05.2016

Film je dobrý, ale kniha ještě na druhou. Sice už to není taková oddechovka, dostanete se daleko hlouběji do pozadí dějinných událostí i do vykreslení hrdinů, ale opravdu to stojí za to.

pajonek

........a zase oblíbená pajonkova válečná kniha - tucet špinavců - kniha i film 100% - tihle týpci co nemají co ztratit, jsou perfektní...... doporučuji