Truhlice Marie Medicejské

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh začíná tajemným zmizením cizince - sběratele starožitností - v Moskvě. Případ je svěřen sympatickému "Sherlockovi" Ljusinovi, a ten se s pomocí svého "doktora Watsona", spisovatele Berjozovského, hrouží do hlubin středověku, kde začíná putování vzácné truhlice ... Autor neklade své fantazii meze a prozrazuje tím na sebe, že miluje příběhy "s tajemstvím", s krkolomně pádícím dějem a neuvěřitelnými zápletkami. Dokazuje svou knížkou, že oblast dobrodružné literatury má dosud rezervy a nevyčerpané možnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115079/truhlice-marie-medicejske-gmX-115079.jpg 45
Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Historické romány
Vydáno, Mladá fronta
Orig. název

Larec Mariji Mediči, 1972

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Truhlice Marie Medicejské

Cusco
10.05.2015

"Poklady templářů, přísahy mučených albigenských, náhrdelník Marie Antoinetty, vzácná ikona, záhadný Cagliostro a car Pavel I., úhořovitý kardinál Richelieu - všichni hrají svou roli v podivuhodných dějích románu soudobého sovětského spisovatele.
Parnov, autor několika fantastických a životopisných románů, se pokusil ve své nové knize sloučit žánr historického dobrodružného románu dumasovského typu se spletitým kriminálním příběhem z našich časů." (anotace na přebalu knihy, 1976)