Etiketa a špionáž

Čtrnáctiletá Sofronie dává svojí mamince pořádně zabrat. Víc než správné vychování ji zajímá rozebírání hodinek a šplhání po stromech a její rodina nemůže než doufat, že nikdy nikdo neuvidí, jak dělá pukrle. Paní Temminicková zoufale touží, aby se z její dcery stala pravá dáma. Proto Sofronii zapíše do Penzionátu mademoiselle Geraldiny pro kvalitní přípravu mladých dívek. Ale Sofronie si brzy uvědomí, že to není tak docela škola, v kterou by její matka doufala. Tenhle penzionát je… tak trochu jiný. Dívky se tu sice učí tanci, jak se správně šatit a etiketě povšechně, ale zároveň i jak se vypořádat se smrtí, jak rozptýlit a odvést pozornost, a hlavně té opravdové špionáži – samozřejmě při zachování nejvybranějších mravů. Sofronie a její přítelkyně čeká vskutku strhující první rok!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/197363/trochu-jiny-penzionat-etiketa-a-spi-QqC-197363.jpg 3.9281

Trochu jiný penzionát 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

Etiquette & Espionage, 2012

Kniha Etiketa a špionáž

ciaram

Pro mě milé překvapení. Konečně hrdinka, která nefňuká, ale je zvědavá a jde do všeho po hlavě. Vysloveně nudnou pasáž jsem tam neobjevila. Občas jsem se i zasmála. Takže super odpočinkové čtení.

Boby17

Steampunková odechovka se mi líbila. Jak nápady s balóny, tak i s učitelským sborem s vlkodlakem a upírem. Sofronie je drzá, mrštná a vynalézavá sympaťačka. A je ochotná překonávat britský kastovní systém. Také popisovaná výuka ve využívání ženských zbraní byla zábavná. Dávám čtyři hvězdy a něco navíc. Časem se určitě pustím do pokračování.

Anett17

Kniha má určitě skvělý nápad, i když trochu nevyužitý. Někdy mi přišlo, že se některé situace a scény v knize, jen s malou obměnou opakovaly, a to ubíralo mé hodnocení na jinak čtivém příběhu se skvělou atmosférou a postavami. Autorka z toho nápadu mohla vytěžit o třošičku víc. Ve výsledku jsem, ale velmi spokojená.

lucygreen

Hodně mě to bavilo a to jsem tuto knihu chtěla vrátit a nechat ji nepřečtenou. A to by byla opravdu chyba. Líbilo se mi prostředí penzionatu, hlavní hrdinka i Mašinchlup :). Také bylo zajímavé, že se v knize objevuje upír a vlkodlak. Toto téma bylo podle mě zpracováno velmi originálně.

Silmarien

Steampunkové dobrodružstvo pre mladé dievčatá :-)
Oddychovka o dievčenskej škole, kde mladé dámy pripravujú na to najdôležitejšie - ako správne stáť, ukloniť sa, vybrať si šaty... a popritom vedieť vrhať nože, podvádzať, sliediť, otráviť polovicu hostí a tak podobne. To všetko v super vymakanej vzducholodi, ktorú prenasledujú lietajúci banditi.

Devid

Hlital jsem stránky jak něco, takovou školu by se mi líbílo mít a jedním slovem :úžasný čtení

Andreanis

Rozvernost. Toto slovo naprosto přesně vystihuje, jaká tato kniha je.

Po celou dobu jsem hledala složitou zápletku, ale kniha je velmi jednoznačná a konec zrovna moc nepřekvapí.

Na druhou stranu mě uchvátilo zvolené prostředí a po nějakém čase i hlavní postavy.

Abych to tedy shrnula. Nečekejte závratné zápletky ani promyšlený děj. Tato kniha je jednoduché příjemné čtení. Naprosto ideální pro vyčištění hlavy a odpočinek.

Jass
14.12.2018

Nevím, jak mi tahle knížka unikla z přečtených, ale asi to bylo tím, že nestála za moc... Když jsem to napsala, tak mi to přijde trochu tvrdé a možná bych měla jiný názor, kdyby mi bylo... 10-12, ale... zkrátka nápad mi přišel dobrý, takže jsem od toho něco očekávala, ale ani zlomek z toho něčeho se nedostavil. Skoro nic si z toho nepamatuju, jen ten pocit, že se mi to nechce číst, protože je to hrozná nuda... Je značně nepravděpodobné, že se někdy pustím do pokračování...

dobrodružství pro dívky steampunk špionáž

Gail Carriger (p)
americká, 1976