Etiketa a špionáž

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Čtrnáctiletá Sofronie dává svojí mamince pořádně zabrat. Víc než správné vychování ji zajímá rozebírání hodinek a šplhání po stromech a její rodina nemůže než doufat, že nikdy nikdo neuvidí, jak dělá pukrle. Paní Temminicková zoufale touží, aby se z její dcery stala pravá dáma. Proto Sofronii zapíše do Penzionátu mademoiselle Geraldiny pro kvalitní přípravu mladých dívek. Ale Sofronie si brzy uvědomí, že to není tak docela škola, v kterou by její matka doufala. Tenhle penzionát je… tak trochu jiný. Dívky se tu sice učí tanci, jak se správně šatit a etiketě povšechně, ale zároveň i jak se vypořádat se smrtí, jak rozptýlit a odvést pozornost, a hlavně té opravdové špionáži – samozřejmě při zachování nejvybranějších mravů. Sofronie a její přítelkyně čeká vskutku strhující první rok!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/197363/trochu-jiny-penzionat-etiketa-a-spi-QqC-197363.jpg 3.9281
Série

Trochu jiný penzionát 1.

Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo
Orig. název

Etiquette & Espionage, 2012

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (66)

Kniha Etiketa a špionáž

Přidat komentář
ciaram
20. října

Pro mě milé překvapení. Konečně hrdinka, která nefňuká, ale je zvědavá a jde do všeho po hlavě. Vysloveně nudnou pasáž jsem tam neobjevila. Občas jsem se i zasmála. Takže super odpočinkové čtení.

Boby17
08. srpna

Steampunková odechovka se mi líbila. Jak nápady s balóny, tak i s učitelským sborem s vlkodlakem a upírem. Sofronie je drzá, mrštná a vynalézavá sympaťačka. A je ochotná překonávat britský kastovní systém. Také popisovaná výuka ve využívání ženských zbraní byla zábavná. Dávám čtyři hvězdy a něco navíc. Časem se určitě pustím do pokračování.

Anett17
17. června

Kniha má určitě skvělý nápad, i když trochu nevyužitý. Někdy mi přišlo, že se některé situace a scény v knize, jen s malou obměnou opakovaly, a to ubíralo mé hodnocení na jinak čtivém příběhu se skvělou atmosférou a postavami. Autorka z toho nápadu mohla vytěžit o třošičku víc. Ve výsledku jsem, ale velmi spokojená.

lucygreen
24. února

Hodně mě to bavilo a to jsem tuto knihu chtěla vrátit a nechat ji nepřečtenou. A to by byla opravdu chyba. Líbilo se mi prostředí penzionatu, hlavní hrdinka i Mašinchlup :). Také bylo zajímavé, že se v knize objevuje upír a vlkodlak. Toto téma bylo podle mě zpracováno velmi originálně.

Silmarien
12. února

Steampunkové dobrodružstvo pre mladé dievčatá :-)
Oddychovka o dievčenskej škole, kde mladé dámy pripravujú na to najdôležitejšie - ako správne stáť, ukloniť sa, vybrať si šaty... a popritom vedieť vrhať nože, podvádzať, sliediť, otráviť polovicu hostí a tak podobne. To všetko v super vymakanej vzducholodi, ktorú prenasledujú lietajúci banditi.

Devid
06. února

Hlital jsem stránky jak něco, takovou školu by se mi líbílo mít a jedním slovem :úžasný čtení

Andreanis
22. ledna

Rozvernost. Toto slovo naprosto přesně vystihuje, jaká tato kniha je.

Po celou dobu jsem hledala složitou zápletku, ale kniha je velmi jednoznačná a konec zrovna moc nepřekvapí.

Na druhou stranu mě uchvátilo zvolené prostředí a po nějakém čase i hlavní postavy.

Abych to tedy shrnula. Nečekejte závratné zápletky ani promyšlený děj. Tato kniha je jednoduché příjemné čtení. Naprosto ideální pro vyčištění hlavy a odpočinek.

Jass
14.12.2018

Nevím, jak mi tahle knížka unikla z přečtených, ale asi to bylo tím, že nestála za moc... Když jsem to napsala, tak mi to přijde trochu tvrdé a možná bych měla jiný názor, kdyby mi bylo... 10-12, ale... zkrátka nápad mi přišel dobrý, takže jsem od toho něco očekávala, ale ani zlomek z toho něčeho se nedostavil. Skoro nic si z toho nepamatuju, jen ten pocit, že se mi to nechce číst, protože je to hrozná nuda... Je značně nepravděpodobné, že se někdy pustím do pokračování...

1

Štítky

dobrodružství pro dívky steampunk špionáž

Autor a jeho další knihy

Gail Carriger (p)
americká, 1976

Podobné knihy

Kniha Etiketa a špionáž je v

Právě čtených7x
Přečtených394x
Čtenářské výzvě14x
Doporučených34x
Knihotéce154x
Chystám se číst174x
Chci si koupit31x
dalších seznamech8x