Tristan v Egypte

Tristan v Egypte https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/173706/bmid_tristan-v-egypte-ZkI-173706.jpg 4 5 1

Traja školáci prichádzajú na návštevu Egypta, kde chcú navštíviť čo najviac pamätihodností. Náhodne sa však pripletú do cesty vykrádačom pyramíd, takže ich výlet sa postupne mení na napínavé a nebezpečné dobrodružstvo.

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Arkus

Tristán en Egipto , 1998

DarthSoren
28.02.2018 4 z 5

Detektívna kniha pre mládež. Chlapec menom Tristan na pozvanie svojho otca prichádza do Egypta a ešte netuší, aké dobrodružstvo ho na prázdninách čaká. Starší čitatelia nad príbehom pravdepodobne len mávnu rukou, ale pre mladších je to celkom dobré a zaujímavé čítanie. Keď som toto ako "mláďa" čítal, tak ma to bavilo, nie sú to síce Traja pátrači, ale svojim spôsobom sa dá istá podobnosť nájsť, aj keď kvalita je jednoznačne na strane Pátračov. Myslím, že by sa to ujalo aj ako povinné čítanie na základných školách, doteraz som nepochopil, prečo deti nútia čítať veci storočia staré (napr. Dva dni v Chujave) a nie niečo, čo by bolo tým deťom bližšie a zaujalo ich to viac (ako napríklad toto alebo spomínaní Traja Pátrači).

Autorovy knížky

Carlos Romeu