Pochodeň v uchu

Pochodeň v uchu https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81935/bmid_pochoden-v-uchu-FQ2-81935.png 5 16 3

Trilogie Canetti série

Ve své knize líčí autor především svůj vnitřní vývoj, který z něj formuje spisovatele, počínaje intenzivní četbou a studiem uměleckých obrazů až po mezilidské vztahy a setkání s významnými osobnostmi své doby.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Hynek (Alois Hynek)

Die Fackel im Ohr. Lebensgeschichte 1921–1931 , 1980

netopýr088
27.12.2021 5 z 5

memoáry už sa jednoducho nedajú napísať lepšie, toto je vysoká škola štýlu a precíznej práce s jazykom. Nečítal som predchádzajúci diel, a nič to nestratilo na svojej pochopiteľnosti, pretože autor sa v Pochodni v uchu na Zachránený jazyk nijako neodvolával. Canetti si aj po päťdesiatich resp. šesťdesiatich rokoch pamätá na také detaily, že mu závidím buď pamäť, alebo imagináciu.

pietroaretino
27.01.2014 5 z 5

" Úcta k lidem začíná tím, že jejich slova nebereme na lehkou váhu."

Elor
19.12.2013 5 z 5

Vynikající, nezapomenutelná trilogie, obzvláště první díl zahalený v pouto jazyka, či vlastně jazyků, vyříznutých, vlčích, vnucených a zachráněných, sevřený drobnopis kotev, které se v dětství a mládí zachytily o místa a především lidi, a zásadní, otrocký a katapultující svazek vztahu s matkou. Zachráněný jazyk je knihou mého srdce. Nicméně doporučuji i Pochodeň v uchu a Hru očí.

Elias Canetti
rakouská, 1905 - 1994
1998  80%Zaslepení
1994  88%Masa a moc
1999  84%Zachráněný jazyk
1998  85%Hra očí
1992  77%Svědomí slov

Kniha Pochodeň v uchu je v