Třikrát seržant Cribb

Tři detektivní příběhy zasazené dobově do pozdně viktoriánské doby a využívající charakteristického dobového koloritu a společenských vztahů: 1. Tři muži ve člunu (o mrtvole nemluvě); 2. Detektiv v lamé šortkách; 3. Voskové figuríny. Doslov překladatele Miroslava jindry "O podivných třech mužích ve člunu, ilegálních pěstních zápasech, krásné travičce a samolibém katovi, ale vlastně o něčem zcela jiném" ....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22754/big_trikrat-serzant-cribb-1A6-22754.jpg 4.218
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Odeon

Swing, swing together / The Detective Wore Silk Drawers / Waxwork, 1976

Kniha Třikrát seržant Cribb

Koka
19.03.2019

Mimořádně zajímavé! Autor nepochybně čerpal z dobových dokumentů a do kriminálních příběhů příhodně zakomponoval spoustu reálií té doby (80. léta 19. století) - třeba mne zaujalo, že až 1888 byl zrušen příkaz celibátu, do té doby povinného pro profesory univerzit. Krásně zachytil příběh a "celospoločenský dopad" vydání Klapkových Tří mužů ve člunu - jakáže kniha by dnes dovedla tak "zacloumat" různými sociálními vrstvami britské veřejností ?!
Všem, kteří si rádi přečtou propracovaný a zajímavý kriminální příběh a současně je pro ně přitažlivá ta specifická viktoriánská epocha, Londýn a jeho zákoutí - moc, moc doporučuji.

Nunynka
05.12.2018

Knihu jsem našla u dědy v knihovně a moc jsem od ní neočekávala,ale jsem příjemně překvapená. Seržant Cribb mě okouzlil. Je to sympaťák. A z téhle knihy se mi líbil nejvíce poslední příběh. Byl krásné propracovaný a konec jsem netušila a to je na detektivkách to nejlepší.

Iamblichos
05.05.2018

Vyborne...mne doposial neznamy autor, asak kazdy jeden pribeh bol skvely