Třikrát inspektor West

Třikrát inspektor West https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67969/trikrat-inspektor-west-67969.jpg 4 20 5

Kniha obsahuje tři detektivní příběhy : Balíčky pro inspektora Westa, Dovolená pro inspektora Westa, Zbraně pro inspektora Westa

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Odeon

A Gun for Inspector West / Parcels for Inspector West / Holiday for Inspector West

roso.mak
19.03.2021 2 z 5

Pro poznání inspektora Westa jsem si vybrala tuto sbírkovou knihu ,protože jsem si říkala ,že do takovéto knihy dají to nejlepší. Pokud je to to opravdu to nejlepší, tak mohu říct, že nemám ráda příběhy s inspektorem Westem.

Kniha je plná akčních scén dělané jenom pro akční scény, nic nemůže jít hladce, a aby to nešlo hladce, tak jsou daní hrdinové mnohdy úplně blbí. Nikdo neřeší, že nemůžete sledovat celý den člověka z 10m, aniž by si vás všimnul. Chápu, že jsou příběhy poplatné době, že to lid tehdy žádal, ale mně se to prostě nelíbilo.

kapr
24.07.2020 odpad!

V hlavní roli zločin, a to zločin toho nejnižšího, nejhrubšího charakteru! Složité, spletité, místy až velmi nechutné - naprostá absence elegance klasické anglické detektivky, tak jak ji známe od oblíbených autorů. Příběhy jsou sice místy čtivé, ale rozhodně nedoporučuji! Nejvíce mne zaujaly Balíčky pro inspektora Westa, ale pocit naprostého znechucení to i tentokrát zdaleka převážil! Již nikdy více!
Knihy se asi co nejdříve zbavím!
17:25
Ano, takový bývá mnohdy, tedy často, (to jsou zřejmě synonyma,) organizovaný zločin. Bohužel detektivky tohoto zaměření mne prostě zaujmout, a především potěšit nedokážou.

ber-tram
25.02.2019 4 z 5

Nevyznám se v britské detektivce natolik, abych v ní bezpečně lokalizoval grafomana Creasyho. Tipuji však, že co do kvality ztělesňuje průměr, a množstevně jde hrubě přes čáru. Spoléhám přitom na redaktory edice 3x, že z několika desítek Westových případů vybrali uvážlivě.

1. Dovolená pro...: Inspektor West není privátním očkem, ale organickým, byť prominentním příslušníkem Scotland Yardu. A spokojeným rodinkářem. Manželka ani moc nepyskuje, když mu vrchnost přetrhne dovolenou, naopak se o kauzu mířící do vysokých pater politiky a byznysu obětavě zajímá. Čajovými tlachy mezi džentlemeny v zakouřených klubech se ovšem konfikt nerozuzlí, zapotřebí je i surové pouliční policejní akce. Kapitola Obrana viaduktu mluví za vše. Jen když se manžílek trvale nezmrzačí... 35/18

2. Zbraně pro...: Creasyho dar pro fantastiku rozpoutává uprostřed Londýna asymetrickou válku mezi podsvětím a strážci pořádku. V sázce je moment ozbrojení, atmosféra vře i mezi policisty a děj pádí maximálně horkokrevně. West kličkuje mezi dezinformacemi a kulkami, pár dní je doslova v limbu, přičemž jeho ženuška a synové - dorostenci se trpělivě dusí úzkostí. 2/19

3. Balíčky pro...: Hezoun tentokráte ani nedostane na kokos! V předvánočním shonu se hrabe v poštovních zásilkách i v závějích jako poctivý pan Kolbaba, ale na rozdíl od něj žádné milostné psaníčko bohužel nemá šanci doručit. Pouze krvavé šmouhy z mamonu i vášně. Velká poštovní pohádka se tedy nekoná, zato loupežnická ano (K. Čapek by zaplesal). 10/19

Iamblichos
05.05.2018 2 z 5

V porovnani s inymi britskymi detektivkami velmi slabe

jprst
15.07.2017 4 z 5

Na rozdíl od autorových děl s prvky sci-fi nebo hororu jsou jeho detektivní příběhy čtivé a poutavé.

detektivky 3x

John Creasey