Den Trifidů

Den Trifidů https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29815/bmid_den-trifidu-QuA-29815.jpg 5 5632 5632

Trifidi série

Román o tom, jak neznámý roj meteoritů způsobí u většiny pozemšťanů slepotu a jak toho využijí průmyslové rostliny „trifidi“, které náhle vyvinou zcela nečekané vlastnosti a zaútočí na lidi, má v sobě dostatek prvků neobvyklosti, aby čtenáře přitahoval. Zároveň mu však nechybí onen welsovský obecný pohled na život a jeho reálné jádro, které z fantastického příběhu činí podobenství o skutečném ohrožení přírody člověkem a člověka přírodou.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Mladá fronta

The Day of the Triffids , 1951

Petrstik
28.06.2013 5 z 5

Vynikající katastrofická sci-fi, (ke které jsem se vrátil po delší době a rozhodně jsem nebyl ani tentokrát zklamaný) o možném zneužití genetiky. Nevýhoda románu: děj se špatně zapomíná :-).

Skye Isis
27.06.2013 5 z 5

Fantastické! Postapokalyptické sci-fi je moje srdcovka a tohle se vážně povedlo. Vůbec nevadí, že je kniha trochu staršího data vydání, i v dnešní době je stále aktuální.

DeadButDreaming
20.06.2013 5 z 5

Neuvěřitelně čtivá, ale především skvělá kniha. Přečtena za necelé dva večery.

Manifest blech
14.06.2013 5 z 5

Sci-fi nečtu, ale tohle mě dostalo.

Roman1988
13.06.2013 5 z 5

Moje srdcová knížka...A děsivě reálná jak by to vypadalo kdyby... .)

Madeline
04.06.2013 5 z 5

Excelentní kniha, skvělá dějová linie, od té doby, co jsem tu knihu četla mám problém podívat se na oblohu :D :)

lucifuk
04.06.2013 5 z 5

Najviac ma fascinuje ako dokázal predpovedať a popísať chovanie ľudí v tak bezútešnej situácii. Napadá ma prirovnanie ku Kingovmu Mobilu, no v tomto prípade majú trifidi navrch. Zaujímavá kniha, ktorá sa číta takmer sama. Vrelo odporúčam

Lokixx
18.05.2013 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, kterou jsem přečetl doslova "jeden zátah". Musím se přiznat, že od té doby, co jsem ji četl, nekoukám na oblohu, i kdyby z ní padaly dolary:-)

kolodze
18.05.2013 5 z 5

O této knize jsem slíchával velmi dlouho a většinou samé pozitivní reference.Nevím proč ale přesto jsem se jí pořád vyhýbal a přečetl jí až nedávno.A mé hodnocení.Zajímavý nápad,parádní děj ......prostě mohu ji také každému jen doporučit.

QuanPanda2
11.05.2013 5 z 5

Famózní nápad a hodně dobrá linie....doporučil bych knihu i pro začínající čtenáře, protože je bude bavit ;)

borknagar
29.04.2013 5 z 5

Klasika sci-fi. Miluju tuto knihu.......

vorenus
23.04.2013 4 z 5

Po této knize se ze mne stává fanda sci-fi.Už se nemohu dočkat až sáhnu po nějaké další knize autora.Bavilo mě to od začátku až do konce.I po 60.letech to má sílu.A tak se asi pozná klasika!!

exitus
19.04.2013 4 z 5

Z počátku při líčení celé zkázy špičková, postupně ztrácí dech. Ale i tak čtení, po kterém, když vyjdete na ulici, vás překvapí, že je venku všechno v pořádku.

Jitush
16.04.2013 5 z 5

Úžasná kniha, kterou jsem asi v patnácti objevila doma v knihovně a od té doby patří k mým nejoblíbenějším. Neotřelé téma, stále napínavá s romantickou zápletkou. Co víc bych si mohla přát :D

Evus
30.03.2013 4 z 5

Výborná kniha, která nutí čtenáře zamyslet se nad tím, že nic netrvá věčně a takováto katastrofa se může kdykoli stát - i bez trifidů

rasputin
25.03.2013 5 z 5

Ani nevím proč jsem knihu začal číst. Nejsem moc velkým příznivcem sci-fi, ale rozhodně toho nelituju.Je to jedna z těch knih, ke kterým se po čase rád vracím a přečtu si je znovu.

Jaička
24.03.2013

První a určitě ne poslední setkání se sci-fi. Napínavé,čtivé,super.

Sedlmajerka
21.03.2013 5 z 5

"Pouze ti, kdo se zatvrdí a nepodlehnou soucitu, budou žít dál"

hass33
21.03.2013 5 z 5

zaujímavý post-apokalyptický príbeh, kedy po páde kométy(???) takmer všetci oslepnú a tí ktorí zrak nestratia sa musia mať na pozore pred chodiacimi "zlými kytkami" zvanými Trifidi. Hlavná postava od začiatku zvádza vnútorný súboj či pomôcť slepým alebo sa pokúsiť nájsť niekoho, kto ešte vidí aby si mohli založiť skupinku ktorá by bola časom sebestačná. Kniha je plná vnútorných úvah postáv, opisuje ako by mohol svet vyzerať po globálnej katastrofe, no páči sa mi aj odhodlanosť Billa ísť po stopách a nájsť svoju "vyvolenú", ktorú takmer ani nepozná.

Madluska
20.03.2013 5 z 5

Den trifidů je skvělá kniha. Nejen že se autor vyžívá v popisu postapokalyptické atmosféry a zhoubných "kytek" (připadá mi legrační, že si jako první zmínku o Wyndhamově dílku vybavím poznámku o chodících kytkách a svou představu o totální slátanině! :-)), ale autor neopomíjí ani psychickou stránku přeživších. Jo, kniha jedna báseň, plná prostoru pro vlastní přemýšlení - myslím, že se tahle knížka dá přečíst za den, ale byla by to věčná škoda... (Ještě si dovolím jednu poznámku: Mrzí mě, že vydání, které jsem četla já - 1977, bylo zprzněno a zohaveno množstvím překlepů, neřku-li přímo gramatických chyb.)