Tři sestry - 25 let ve 25 obrazech plus 150 ďábelských fotografií

Tři sestry - 25 let ve 25 obrazech plus 150 ďábelských fotografií https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37941/tri-sestry-let-ve-obrazech-plus-dabelskych-fotografii-37941.jpg 5 11 2

Husarské kousky hrdinů těchto historek by zřejmě přežily pouze pár týdnů v ústním podání nebýt okolnosti, že věhlas hudebního souboru Tři sestry je veliký a hudebníci jsou zároveň oním "ku popití" náchylným bratrstvem - či spíše sesterstvem? Historie jednoho tělesa je zaznamenána v úseku pětadvaceti let - to je v lidském životě podstatná etapa, v životě souboru, který pije jak o život, je to téměř zázrak, že slaví čtvrtstoletí převážně úspěšné existence. Za Soubor kreténů mohu říct, že radostně hledí do dalších let populárské a kalící existence s vírou v základní hodnoty, jako je pivo, kytara, buben, zelená, hotel, opačné pohlaví a Ford Tranzit. Krásnou četbu přeje Lou Fanánek Hagen.... celý text

haki34
19.11.2016 5 z 5

Obacs se clovek v tech jmenach a presunech mezi undergroundovyma kapelama trochu ztraci, ale hlavne ze ma jasno v Sestrach ;)

valda
02.03.2012 4 z 5

Kniha vydaná k 25. výročí kapely Tři sestry mapuje její historii formou vyprávění zajímavých příhod a událostí, které se za ty roky kolem kapely udály. Navazuje na předchozí titul Hlavně, že je večírek, aneb 15 let Tří sester v 15 obrazech. Tu jsem nečetl, ale z úvodu jsem pochopil, že v knize k 25. výročí je navíc oproti předchozímu textu těch dalších 10 let. Musím říct, že prvních 15 let mi přišlo o dost zábavnějších než zbývajících 10, ale to bylo dáno i tím, že to bylo divočejší období. Jak autor přiznává, teď už jsou Tři sestry spíš taková zábava na klíč.
Každopádně je text napsaný čtivě a zábavně, i když trochu punkově, takže s rychlým tempem. Autor se snaží opravdu o lineárnost a detailnost, ale hodně věcí prostě není vysvětlených, tak se u některých pasáží chytají snad jenom členové kapely, nebo fanoušci, co přečetli celé forum na internetových stránkách. Z historie se dozvíme opravdu hodně, autor je asi kamarád od členů kapely, tak text obsahuje i spoustu jejich připomínek. Vše je doplněno spoustou vtipných fotografií. Na konci je taky nějaký ten faktografický seznam. Myslím, že takhle nějak by kniha k výročí kapely měla vypadat.

Radek Diestler
česká, 1972
2014  76%České dějiny v kostce
2014  71%Příběhy (ne)obyčejných profesí: Česká společnost v období tzv. normalizace a transformace
2010  91%Tři sestry - 25 let ve 25 obrazech plus 150 ďábelských fotografií
2012  90%Pivopedie