Tři malé pirátky

Tři malé pirátky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/4002/tri-male-piratky-4002.jpg 4 13 7

Terka, Tamča a Triga jsou malé pirátky, které bydlí společně s pejskem Čudlou, kočkou Sardinkou a papouškem Gulliverem na pirátské lodi. Každé ráno chodí do pirátské školy, kde se pilně učí hledat zakopané poklady a zpívat námořnické písničky. Jednoho dne se dozvědí, že strašlivá pirátka Vanilda Ukrutná loví mořské panny a prodává je sběrateli. Teď se dokonce chystá ulovit mořskou princeznu Mínu! Tři malé pirátky neváhají ani minutu a vydají se Míně na pomoc. Podaří se jim princeznu zachránit?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , BB art

The Three Little Pirates , 2006

puczmeloun
26.04.2024 4 z 5

Velmi příjemné překvapení na čtení před spaním pidižvíka. Na první pohled to vypadá jako jedna z tisíce dětských knížek. Ale nabízí toho dost a dost. Je tady mapa, na které se dá příběh ukazovat, průzkum obchodu, spousta zajímavostí, mořské i jiné zvířectvo, trochu těch pohádkových tvorů, zlá pirátka, kluci stavící ponorku a hlavně příběh, který má na začátku mnoho odboček, ale vše se sejde pěkně čtivě pochopitelně v jednom bodě. A slaví se skoro tak epicky, jako na konci VI. epizody Star Wars. Navíc, mořský "hadokozel" Ervín škytající po chaluhové limonádě se nás drží už dva týdny po přečtení.
Jediné, co nás trochu zdržovalo, byla přílišná zaměnitelnost mnoha hlavních postav. Zvlášť těch tří se jménem na T. Přiznávám ale, že nakonec jsem spoléhal na pojmenovávání obrázků nadšeným malým posluchačem. :)

broskev28
04.11.2020 4 z 5

Opravdu milé překvapení; čekala jsem takovou nenáročnou "disneyovku", ale tohle bylo kupodivu zdařilé. Líbí se mi grafické řešení knížky - barevné stránky, texty v obrázcích, samotné ilustrace (třeba přístavní krámek pana Udičky byl obdivuhodný a já jsem v něm strávila spoustu času). Mapa ostrova delfínů se taky povedla.
Do kolen mě dostala druhá věta na straně 32 - nikdy mě nenapadlo, že mořská panna může mít i maskulinní verzi, a tahle se mi opravdu líbila; jsem si jistá, že v angličtině to zdaleka tak nevyzní, ale čeština je kouzelná. A pobavilo mě i Terčino námořnické klení na straně 89.
Jediná moje výtka se týká nevhodného použití slova díky (a díky malým pirátkám přišla o spoustu peněz); opět se mi potvrzuje, že jen málokdo si uvědomuje nutnost následného pozitivního sdělení. Na druhou stranu: v tomto příběhu je možné považovat zchudnutí Vanildy za pozitivum, takže beru svou výtku zpět.

haaabi
31.12.2018 5 z 5

Úžasné, děti nadšené, autorky opět nezklamaly.

Sylvanas
27.04.2017 4 z 5

Tuhle knihu jsem v dětství ráda četla, taky jsem zbožňovala všechny ty obrázky.

zuzi1162
18.11.2015 5 z 5

Za mě bravurní dětská kniha. Vhodné i pro první čtení.

Kron
29.06.2015 5 z 5

Všechny děti co jí četli z ní byly unesené.

fellaZ
20.07.2013 2 z 5

No, nic moc. Je to prostě Mickeyho klubík v knižní verzi a jsou tam tři pirátky. Spíše pro malé děti.

Georgie Adams
britská, 1945