Tři malé pirátky

Terka, Tamča a Triga jsou malé pirátky, které bydlí společně s pejskem Čudlou, kočkou Sardinkou a papouškem Gulliverem na pirátské lodi. Každé ráno chodí do pirátské školy, kde se pilně učí hledat zakopané poklady a zpívat námořnické písničky. Jednoho dne se dozvědí, že strašlivá pirátka Vanilda Ukrutná loví mořské panny a prodává je sběrateli. Teď se dokonce chystá ulovit mořskou princeznu Mínu! Tři malé pirátky neváhají ani minutu a vydají se Míně na pomoc. Podaří se jim princeznu zachránit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/4002/tri-male-piratky-4002.jpg 4.410
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, BB art

Three little pirates

Kniha Tři malé pirátky

broskev28
04.11.2020

Opravdu milé překvapení; čekala jsem takovou nenáročnou "disneyovku", ale tohle bylo kupodivu zdařilé. Líbí se mi grafické řešení knížky - barevné stránky, texty v obrázcích, samotné ilustrace (třeba přístavní krámek pana Udičky byl obdivuhodný a já jsem v něm strávila spoustu času). Mapa ostrova delfínů se taky povedla.
Do kolen mě dostala druhá věta na straně 32 - nikdy mě nenapadlo, že mořská panna může mít i maskulinní verzi, a tahle se mi opravdu líbila; jsem si jistá, že v angličtině to zdaleka tak nevyzní, ale čeština je kouzelná. A pobavilo mě i Terčino námořnické klení na straně 89.
Jediná moje výtka se týká nevhodného použití slova díky (a díky malým pirátkám přišla o spoustu peněz); opět se mi potvrzuje, že jen málokdo si uvědomuje nutnost následného pozitivního sdělení. Na druhou stranu: v tomto příběhu je možné považovat zchudnutí Vanildy za pozitivum, takže beru svou výtku zpět.

haaabi
31.12.2018

Úžasné, děti nadšené, autorky opět nezklamaly.

Sylvanas
27.04.2017

Tuhle knihu jsem v dětství ráda četla, taky jsem zbožňovala všechny ty obrázky.

zuzi1162
18.11.2015

Za mě bravurní dětská kniha. Vhodné i pro první čtení.

Kron
29.06.2015

Všechny děti co jí četli z ní byly unesené.

fellaZ
20.07.2013

No, nic moc. Je to prostě Mickeyho klubík v knižní verzi a jsou tam tři pirátky. Spíše pro malé děti.