Tři dcery

Tři dcery https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/205392/bmid_tri-dcery-205392.jpg 3 7 2

Obraz ze života lidu ve žďárských horách Tonička a Kadla, dvě starší sestry, vyrůstají na statku se svou mladší sestrou Františkou. Navzdory očekávání nejstarší Toničky bylo rozhodnuto, že statek dostane Františka. Ta prožívá období dospívání a čeká na toho pravého.

alnahu
14.10.2019 4 z 5

Ráda čtu knihy ze staré doby-jak se dříve žilo.Tentokrát jsem si půjčila opět příběh ze Žďárska, kde vyrůstala moje maminka.V příběhu se dočteme ,jak to kdysi chodilo s námluvami, kdy chodil do chalup dohazovač,aby se děvčata dobře provdala na pořádný grunt a přitom se sjednalo, jaké věno nevěsta přinese a zda budou moci jít rodiče na výměnek,aby se o ně mládí postarali.Nejinak je to v tomto příběhu kde měli Stoupovy tří dcery,ale statek nechali až té nejmladší,které vybrali za ženicha bohatého vdovce a to je vytrestalo.Tenkrát se hledělo hlavně na majetek a ne na lásku a štěstí dětí.Také to tak v tomto příběhu dopadlo.Kdy otec nakonec svého zetě zabil.Smutný příběh.

kika 13
06.03.2013 3 z 5

Obraz ze života lidí z malé vesnice.