Tři

Tři https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497555/bmid_tri-Pwi-497555.jpeg 5 223 223

„Jmenuju se Virginie. Z těch tří dnes se mnou mluví jen Adrien. Nina mnou opovrhuje. S Étiennem už nechci nic mít já. Přesto mě od dětství fascinují. Nikdy jsem k nikomu nebyla tak pevně připoutaná jako k těm třem.“ Adrien, Étienne a Nina se potkají na základce. Okamžitě se spřátelí. Jsou nerozluční. Milují stejné věci, stejnou muziku. Společně se učí i poflakují, bojují s učiteli a hledají své místo v rodinách i ve světě dospělých. Sdílejí svá zranění i své touhy. Společně spřádají sny o hudební skupině, která nechá za zády úzkoprsý venkov a jednou dobude Paříž. Nikdo a nic je nerozdělí. Ale sdílejí skutečně všechno? Na dně jezera, u něhož trávili horká odpoledne i noční alkoholové večírky, je jednoho dne objeven vrak auta, který tam ležel dlouhá léta, a v něm pozůstatky lidského těla. Virginie, novinářka s tajemnou minulostí, píše o události reportáž. Její vzpomínky postupně osvětlují pavučinu vztahů, která trojici přátel z dětství spojuje. Co se s nimi za ta léta stalo? Proč jsou všichni tři tak napjatí a čekají se zatajeným dechem na výsledky policejního vyšetřování? Patří ostatky někomu, koho dobře znali? A jak to všechno souvisí s jejich přátelstvím? Nová kniha Valérie Perrinové využívá všechny triky, kouzla a postupy, které jsme poznali a obdivovali jako čtenáři románu Vyměnit vodu květinám. Celý svůj báječný literární talent dává do služby příběhu tří přátel, který nás zajme, pohltí a nepřestane fascinovat, dokud se jeho nitky před námi nerozpletou a zase nespojí v překvapivém závěru. Je to příběh o lásce a přátelství, romantický popis bolestného a zranitelného dospívání, výpověď o hořkém hledání vlastní identity, tragická zpráva o rodičích a dětech a jejich neschopnosti se navzájem milovat, detektivka, román o vině a trestu? Román Tři je dojemnou oslavou přátelství, lásky a života i s jeho tajemností, překvapivostí a temnými zákrutami.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Jota

Trois , 2021

Bustedka
04.08.2022 5 z 5

Prvotina Perrin, Vyměnit vodu květinám, byla brilantní. Od příběhu po obálku knihy. Takže Tři jsem si vypůjčila hned, jak to bylo možné.

Chvilu mi trvalo se začíst. Narozdíl od první knihy totiž NAŠTĚSTÍ nepřekládal nikdo francouzská jména do češtiny. Znamenalo to ale, že se vám ze začátku všichni tak trochu pletli. Pak ale chytnete rytmus a unášíte se až do konce.

Je to příběh o kamarádství, o rodině i o sousedech. O dospívání i dospělosti. Hledání vlastní identity i o tom, když vám identitu určí někdo jiný.

Prostřední část knihy je bravurní. Když mi vše došlo, měla jsem chuť vše začít číst znovu a užívat si to od prvních slov. Konec knihy byl trochu zbytečně protáhlý (600 stran je fakt dost), ale každé slovo stálo za to.

Knižní střípky
08.07.2022 4 z 5

Valerii Perrinové se opět povedlo napsat knihu, která může působit zdánlivě nudně, obyčejně. Ale nenechte se mýlit, je v ní vše. Vše, co život dělá životem. Sny, touhy, vzlety, pády, pravda a lež, zlo a dobro, sliby, přátelství, zklamání, bolest, to vše tady najdete tak jednoduše a zároveň hluboce napsané. I v předchozí autorčině knize toto vše bylo a je to i zde. Kniha mě donutila hodně přemýšlet nad životem, i já jsem se toulala ve vzpomínkách na léta dospívání a přemýšlela nad tím, jak moc se nakonec mé sny z dětství lišily od skutečnosti. Když bych měla porovnat obě autorčiny knihy, tak VYMĚNIT VODU KVĚTINÁM se mi sice líbila o trošku více, ale i TŘI jsou mimořádným literárním kouskem, který si určitě zaslouží vaši pozornost. Autorka nikam nespěchá a pokud se naladíte na její rytmus, přijmete její pozvolné vyprávění, kdy vše má svůj čas a smysl, dostanete hluboký čtenářský zážitek.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

iceVS
26.06.2022 5 z 5

Nemůžu říct, že bych byla úplně urvaná z první třetiny knihy, ale pak už jen nadšení z mé strany... Tedy alespoň, co se příběhu týká.

Musím říct, že některé obraty absolutně odmítám pobrat... a těch "perel" tam bylo nepočítaně...
- je podobná na Audrey, je podobný na otce, je podobný na matku
- dnes mám pět roků, mám třináct, mám tři
- otěhotněl jsem holku
- valčík na raz dva tři čtyři, raz dva tři čtyři...

Dela111
25.06.2022 5 z 5

Francouzská spisovatelka Valérie Perrin je vypravěčka par excellence. Druhá její kniha a opět je to úžasný čtenářský zážitek. Toto je přesně jeden z těch příběhů, kdy si po dočtení říkáte, že kvůli takovým čtete knihy. Celou dobu čtení jste jím uchváceni a jakmile dočtete a zavřete knihu, dlouho doznívá a nechá ve vás silný zážitek.

Kniha je o třech lidech, kteří v dětství uzavřeli neobyčejně pevné přátelství. Ve svých deseti letech spolu ti tři začali kamarádit, osm let společně chodili, jedli, psali úkoly, plavali, společně zpívali. Byli nerozluční, každý večer před usnutím si volali.
Jejich příběh začíná v dětství a poté v několika časových linkách sledujeme kam povedou jejich kroky v dospělosti, co je v životě potká a jak je to změní a hlavně jak to ovlivní jejich přátelství a prověří jeho pevnost, zda při sobě dokáží stát a stále se podporovat nebo zda naopak čas a problémy dospělých je posunou jiným směrem a jejich vztah nevydrží.
Samozřejmě že v příběhu je skryto pár silných námětů a nečekaných odhalení, jinak by kniha nezanechala tak velký dojem. Jde skutečně o famózně napsaný příběh a zdejší zařazení do dívčích románů je naprosto nesmyslné.

Kniha je rozsáhlá a já poslední dny využívala každou volnou chvíli jen k tomu, abych mohla číst dál.
5* je málo, velké doporučení :-)

bookcase
18.06.2022 5 z 5

Famózní, vybroušený klenot se zajímavě zacíleným dějem. Zpočátku se možná bude číst hůře, než si člověk zvykne na postavy a jejich jména (hlavní hrdinové mají příjmení od B), ale pak to sviští. Slušná psychologická sonda do životů několika lidí.