Třetí vzkříšení Junáka

Třetí vzkříšení Junáka https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483510/bmid_treti-vzkriseni-junaka-EuS-483510.jpg 5 5 1

Vytvoření oddílu TOM (později Skaut) Olomoucká Trojka v roce 1988 v Olomouci. Činnost tohoto oddílu. Jsou obsaženy i historické vsuvky do začátků vzniku skautingu v Olomouci.

Dobrodružné Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , H.R.G.

Třetí vzkříšení Junáka , 2021

Turlogh
02.11.2021 5 z 5

Další velmi zajímavý počin Grifinův. Kniha se čte velmi dobře, obsahuje působivé a zajímavé vyprávění o založení oddílu TOM Olomoucké Trojky v Olomouci v roce 1988. (Bratrský oddíl Karvinské Trojky, založené taktéž Grifinem o 24 let dříve.) Moc se mi líbí heslo z knihy: "Jsme dvě větve jednoho stromu." V knize jsou také vloženy zajímavé poznatky z historie Junáka v Olomouci od jeho vzniku a dále. Také je v knize dobře popsána a zachycena doba a události dění v naší zemi v roce 1989. Při samotné četbě knihy se mi jevilo, že akčnost a spád děje je trochu narušován podrobným popisem některých her hraných hochy v oddíle. Příběh Džeroma mi potvrdil skutečnosti, které jsem se dozvěděl již dříve a z jiných knih a dokumentů a sice, že komunistická tajná policie StB se neštítila spolupracovat s těmi nejhoršími lumpy - konfidenty Gestapa a zrádci našeho národa a nejenom to, ještě jim navíc za toto zajistit beztrestnost ! Už jenom za tuto skutečnost bych tuhle "policii" a její příslušníky postavil před popravčí četu za velezradu! Howgh

Josef Červinka
česká, 1941