Třetí království

Třetí království https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61228/bmid_treti-kralovstvi-NL8-61228.jpg 3 2 2

Společenský román polského autora. Děj se odehrává v Německu v 60. létech v období hippies a formování teroristických organizací. Vyprávěčem je levicově smýšlející člověk, bývalý vězeň koncentračního tábora.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Naše vojsko

Trzecie królestwo , 1975

Pavelpi
22.03.2023 4 z 5

Moc jsem od toho nečekal, ale zjistil jsem, že se pletu. Knihu jsem dočetl a zjistil jsem, že jsem, že je docela dobrá. Jde o zemi, kde se na konci šedesátých let začínají objevovat nepokoje mezi mládeží. Mladí odchází od rodičů, aby mohli milovat květiny, volnou lásku a také bohužel drogy. Prostě doba hippies, která v té době ovládla celý svět. Protože jsem to zažil i já a patřil jsem také k těm, kteří to uznávali a chtěli prožívat, tak to můžu i já hodnotil. I když jsme protestovali svým způsobem ( dlouhé vlasy, květované košile, big beat, rádio Luxemburg a další) a nakonec jsme přišli na to, že takhle se pořád žít nedá a nakonec jsme z toho také tzv. vyrostli. Ale nebyla to tenkrát špatná doba a rád na ní vzpomínám.

palka452
05.05.2020 2 z 5

Zase jiný pohled na svět

Andrzej Kuśniewicz
polská, 1904 - 1993