Třetí kaple

Napínavý a mysteriózní příběh ze současnosti, který lze vnímat stejně dobře jako detektivku nebo černý román. Stárnoucí muž a mladá žena. Jejich osudy spojí práce, potom láska. Co je rozdělí? Narazíme na jednu z největších záhad pozdního středověku – tajnou kapli císaře Karla IV. „Třetí kaple“ se stavěla jako schránka pro císařovu nejcennější relikvii. Je tato relikvie opravdu součástí záhadného systému s kořeny v hlubinách historie? Dívka se ztrácí a zoufalý muž po ní pátrá. Podaří se mu odhalit její i svou roli v dramatu, ve kterém se oba překvapivě proměňují? Děj knihy nás zavede do Prahy či Paříže jednadvacátého století, ale i do Tábora století patnáctého, kde se osobně setkáme s legendárním husitským hejtmanem Janem Žižkou z Trocnova. Prosadí se nakonec láska, nebo síla protivníků, jejichž moc se zdá být neomezená? 1. vydání. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/113225/treti-kaple-113225.jpg 3.422

Třetí kaple (1.)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Kniha Zlín

Kniha Třetí kaple

Swordie
12.07.2016

Geniální kniha, jedna z nejzajímavějších, které jsem kdy četl a možná vůbec nejlepší. Myslím ale, že čtenáři cca pod 50, z titulu toho, že nevědí nic o životě, ji nepoberou, viz Truhlík níže, i když ten je aspoň sebekritický. Jde mi ale o něco jiného. V jedné z prvních recenzí na knihu padla zmínka, že anonymním autorem je Václav Klaus. Nakladatelství to mdle dementovalo, pak se v Lidovkách v Peňásově rozhovoru k autorství přihlásil neznámý architekt a taky s ním o knize běžel rozhovor na Vltavě. Možná to měla být nějaká PR akce, ale byly prázdniny a zapadlo to. Po čtyřech letech ovšem zjišťuji, že ten K.C.Grig je napojen na IVK, jeho další dvě knihy (pokud jsou jeho) zdaleka nedosahují úrovně té první a já se ptám, nenapsal tuhle knihu přece jen Klaus, který by se k tomuhle typu literatury zkrátka nemohl nikdy přihlásit a tehdy jako prezident už vůbec ne?

trudoš
12.04.2016

Upovídaný, pseudofilozofický, mystický a symbolický mišmaš sice v lecčems připomene Sedmikostelí Miloše Urbana, ale jinak obě díla moc srovnávat nejde. Je samozřejmě otázkou, nakolik to lze brát jako pozitivum. Nakonec to nejzajímavější, čím mě Třetí kaple zaujala, jsou „historické“ konspirace ohledně Karla IV. a Svatého grálu. Ovšem statické postavy, nepřirozené dialogy, zmatená zápletka a zbytečná prozaická vata, to vše mi čtení dost znesnadňovalo.
Navíc jsou mi proti srsti příběhy, ve kterých spisovatel až příliš tvrdě soudí morálku zkažené moderní společnosti. Jako by on sám do ní nepatřil, jako by mu ona doba plná idiotů (slova autora) nedala možnost publikovat román a nepřinesla čtenářské publikum. Možná ale byl záměr schovat protimodernistický pamflet do hávu pokleslé literatury a jen moje ubohá nevzdělaná duše nic nepochopila. Možné je všechno.
Plusem je alespoň krátký rozsah. To byl vpravdě taky jediný důvod, proč jsem knihu přeci jen dočetl.

Palom
05.10.2015

Trochu jsem se musel přemáhat, abych knihu dočetl, ale je to moje chyba. Mysteriózní příběhy nejsou pro mě to pravé.

Niraj
15.04.2014

Supr, jsem nadšen. Mystery příběh, který mě nepustil. Tajemno, prolínání historie s přítomností, spousta symboliky a nedovysvětlených nitek ... Ze začátku jsem se značně ztrácel v ději, než se to ustálilo, ale pak už to jelo a já se nemohl odtrhnout. Jen vlastní závěr byl nečekaný (myslím tím v nečekaném okamžiku), ještě bych pár stránek snesl, abych se dozvěděl více.
Teším se i na druhou knihu tohoto autora, doufám že bude v podobném ladění a už teď si říkám, že je škoda, že jich zatím nenapsal více.

janett
28.10.2013

Výborný román s potencionální energií, s mnoha barvitými vrstvami čtení...

Tulenik
18.05.2013

Zajímavá, neobvyklá, fantazijní, místy mě rozčilovala naivitou hlavního hrdiny a nedovysvětlením principů... možná je to jen tím, že obvykle čtu lehkou literaturu a tahle chtěla víc zapojit :-)

vincek1
22.02.2013

Dočetl jsem dnes. Kniha mě docela zaujala a to hlavně stylem vyprávění. Místy jsem sice některé řádky přeskakoval (což není mým zvykem) ale nakonec jsem ji dočetl. Pocity jsou smíšené a uvidím jaká bude další kniha tohoto autora, bude-li.

Froola
23.11.2012

Velmi tajemná, zajímavá kniha. Ne jen věci hmatatelné a viditelné se prolínají v naší době. Doporučuji k přečtení.

prvotina

Karel Cvrček