Trest pro hříšné

Trest pro hříšné https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139291/bmid_trest-pro-hrisne-CDC-139291.jpg 4 121 33

Itálie, 1252. Inkvizice. Strach. Mučení. Vinní i nevinní umírají v plamenech za hříchy skutečné i smyšlené… Neilsville, 1978. Peter Balsam přišel do ospalého městečka, aby na tamní katolické škole vyučoval psychologii. Žáci ho milují od první chvíle, ale on sám je plný pochyb – o sobě i o škole, do níž nastoupil. Vidí kolem sebe skupinu náboženských fanatiků, kolegů, kteří ho mezi sebou jen trpí, a tuší i zlověstnější věci. Městem jdou řeči o podivném společenství a rituálech, které vzývají pochybné svaté z časů inkvizice...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Punish the Sinners , 1978

Rodaw
21.06.2015 4 z 5

Mám strašně moc ráda knížky od Johna Saula ♥ Je skvělý! Všechny jeho knihy moc doporučuji :)

Biohazard
18.05.2015 4 z 5

Prvních 50 stran mě mocně nebavilo. Naštěstí se to po chvíli rozjelo, napětí skvěle graduje. Po chvíli se z nudné vysvětlovačky stane solidní horor s parádní atmosférou a naprosto parádním zakončením. Mám ráda špatné konce a tahle knížka rozhodně nezklamala. Četlo se to strašně rychle.

ivakola
11.02.2015 5 z 5

Při čtení jsem měla takové smíšené pocity. Je to spíše takový klasický horor u kterého se až tak nebojíte, ale něco vás nutí pořád číst dál a dál. Nešlo knihu jen tak odložit a opravdu jsem si ji hodně užila.

blanickaa1
09.02.2015 3 z 5

Nějak netuším jak bych měla tuto knihu ohodnotit. V jednu chvíli mně bavila úplně neskutečně a za okamžik jsem jí chtěla odložit. Na můj vkus až opravdu moc náboženství a fanatismu. Určitě to není špatná kniha, ale asi ne pro každého. Abych dočetla těch pár posledních stránek jsem se musela nutit.

mrliš
29.12.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Svižný příběh se špatným koncem. Rozhodně na špatném konci není nic špatného, poněvadž dobrých konců je nepočítaně :/) Rozhodně všech pět hvězdiček a těším se na další knihu od Johna Saula :/) Na závěr vřele doporučuji. Navíc církevní a duchovní tématika mi v této knize nevadila a to nejsem věřící :/) Spíše jde o příjemné zpestření.

Michaela91
24.11.2014 4 z 5

No nevím špatné to úplně nebylo, ale přišlo mi to přehnané, nedávalo mi to smysl a nedařilo se mi začíst.Konec mě překvapil nečekala jsem takový závěr

CharlieLN
14.11.2014 4 z 5

Od začátku je kniha velmi napínavá, hned mě chytla, ale konec se mi zdá tak trochu odfláknutý. Nemyslím tím, jak to dopadlo, ale to, že po většinu knihy je děj pěkně rozepsaný, ale ke konci se mi to zdá nějaké moc urychlené. Ale jinak se kniha čte dobře a je napínavá. Škoda jen, že se u ní člověk nebojí. Ale to by asi zvládnul jen film.

Radůz
08.10.2013 4 z 5

První kniha, kterou jsem od Saula četl. A musím říct, že se mi četla docela dobře. Nepůsobila na mě sice jako horor, ale spíše dost psychologicky. To napětí se v knize pěkně stupňuje. Akorát mi naštval konec, že to vše skončilo tak blbě. Ale kniha je to dobrá a já si od Saula určitě přečtu ještě něco.

Temný snílek
29.09.2013 5 z 5

Trest pro hříšné je vynikající horor, který má hluboký příběh s děsivými momenty. Čtení si určitě užijete, protože kniha je téměř dokonalá.

Nuny
12.08.2013 5 z 5

Velmi čtivá kniha. Zajímavá tím, jak někdo může natolik věřit, až zabije. Závěr je přesně podle Saulova gusta a tak jak by to dopadlo v reálném životě. Doporučuji!

Kagya
27.06.2013 5 z 5

Úžasné a ten konec, k tomu nemám slov, toto jsem opravdu nečekala.

RADOST
03.04.2013 4 z 5

Zajímavá a napínavá kniha. Stále jsem nemohla pochopit ten náboženský fanatismus a moc mě rozčiloval. Závěr knihy mě však "uklidnil". Stojí za přečtení.

bcmike
09.02.2013 5 z 5

Ačkoliv je kniha plná náboženství, které zrovna moc nemusím, kniha se mi moc líbila. Johna Saula mám moc rád a toto bych od něj absolutně nečekal, ale četlo se to moc pěkně a byl jsem zvědavý, čím mě ještě kniha překvapí. Rozhodně knihu doporučuji.

záhady náboženský fanatismus

John Saul