Trefa do černého

Trefa do černého https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4756/bmid_trefa-do-cerneho-oXH-4756.jpg 4 10 4

Shane Scully série

Trefa do černého je pátým, nejnovějším a zdá se, že i nejlepším románem S. J. Cannella (je autorem i u nás velmi známého a úspěšného seriálu Odpadlík). Jeho detektiv ze zvláštního oddělení vyšetřování vražd Shane Scully se potýká s notnou dávkou jak profesních, tak i soukromých problémů. Se svým parťákem Zackem Farrellem řeší případ sériového vraha, jenž v okolí Los Angeles vraždí a následně bizarně zohavuje mrtvoly bezdomovců, veteránů z vietnamské války. Detektiv Scully má podezření, že krajský šéf Ministerstva pro vnitřní bezpečnost sabotuje vyšetřování. Ale proč? Detektiv dává při vyšetřování v sázku všechno, co miluje svoji profesi, svobodu i rodinu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Deus

Cold hit , 2006

Luigi1
02.08.2020 5 z 5

Viděl jsem serial Odpadlik a tak mě zajímalo jaká bude kniha,od tohoto spisovatele,která pojednává o krutosti člověka,zda je to ještě člověk.Opět musel detektiv Sculli využít svých schopností a umu aby mohl vyřešit zapeklitý případ.

nightlybird
16.11.2016

Běžná detektivka vhodná na ukrácení deštivého večera, žádný velký zázrak, navíc pěkně zmršený překladem. Docela mne vytáčelo, když překladatelka v textu vysvětlovala význam zkratek, který běžný čtenář americké krimi zná a na druhou stranu zcela běžné Joe Doe přeložila jako Josef Novák (sice věcně správné, ale rozhodně rušivé a nepatřičné). O jejím unsubovi ani nemluvím a o kvalitě ostatního překladu raděj nepřemýšlím.

Chaos
26.04.2015 4 z 5

Zajímavá,pěkně čtená kniha s dobrým detektivním příběhem.(Má první od tohoto spisovatele a sáhnu po další).

jarin58
30.12.2012 5 z 5

Moje první od tohoto spisovatele a moc se líbila,příběh má spád ačte se jedním dechem.

Stephen J. Cannell
americká, 1941 - 2010
2002  83%Poslední oběť
2000  73%Ďáblova dílna
2002  85%Falešný hráč
2009  73%Vražedná posedlost
2008  78%Trefa do černého

Kniha Trefa do černého je v