Třikrát detektiv amatér Travis McGee

Tři detektivní příběhy:Tmavší než jantar , Dlouhý levandulový pohled a Skořicová pleť.Doslov od Pavla Medka MacDonaldův smutný superman.

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64283/travis-mcgee-trikrat-detektiv-amate-sXK-64283.jpg 4.240

Travis McGee

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Odeon

Darker than Amber / The Long Lavender Look / Cinnamon Skin, 1982

Kniha Třikrát detektiv amatér Travis McGee

Etvel

Takové pohodové čtení. Asi.

Hlavní hrdina je setsakramentský kabrňák, pohledný dlouhán, co si poradí s každou "havárií", sem tam někoho u toho omylem zabije, ale bere to dost s nadhledem, taky mu to samozřejmě pálí, pracuje, jen když se mu zrovna chce, brousí jednu ženskou za druhou, žije si na lodi jako bohém, má určitě všechny zuby rovné a zářivě bílé a žádnou plombu, a tak dále:D prostě to je malinko neuvěřitelné... Ovšem netvrdím, že je to úplně nesympatické.

Co se mi moc líbí, je jeho vztah k nejlepšímu kamarádovi, Meyerovi, popravdě, kdyby tam bylo trošku více pošťuchování mezi těmi dvěma a zároveň méně óchání nad každou druhou "číčou", co zrovna projde po chodníku, bylo by to na pět hvězd.

zuzina88
22.05.2016

Travis McGee byl můj idol v mládí stejně jako Steve Carella:-)... Tyto detektivní příběhy s charismatickým Travisem i jeho kámošem Meyerem (takový tak trochu Watson) mě dost baví, i díky atraktivnímu (alespoň pro mne) prostředí - americké Floridy.

jarmik
25.07.2015

Jazyk vyprávění není žádný literární skvost, ale myslím, že nikde nesklouzne natolik, že by mě urážel. Zvlášť v pozdnějších dílech autor tu a tam lehce svévolně ujede do málo souvisejících úvah: když třeba jedou hrdinové po dálnici, tak následuje úvaha na dvě stránky o tom, jak správně jezdit po dálnici ve více pruzích. Ale takhle rozsáhlý výstřelek je ojedinělý.

Série má pár slabůstek, ale jsou to slabůstky, které lehce odpustím. Kdo hledá něco snesitelného k zábavnému čtení ze žánru, doporučuji k vyzkoušení.

Článek na blogu: http://jarmik-pise.blogspot.cz/2015/07/trikrat-detektiv-amater-travis-mcgee.html

hanap
30.09.2013

Nesmrtelný detektiv amatér Travis McGee ve třech povídkách . Dobré nenáročné čtení k vodě . Celkem se mě to líbilo .

opicejudy
24.08.2011

Travis je frajer.Četla jsem ale v mládí, už si to moc nepamatuju, ale vím, že se mě to líbilo.Chtělo by to přečíst si to znovu.Budu muset mrknout do knihovny.

Galerie mrtvých
Galerie mrtvých