Dutý drahokam

Dutý drahokam https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214406/mid_duty-drahokam-214406.jpg 4 44 44

Traviči ze země Caux série

1. díl

Jedenáctiletá Břečťanka Manxová žije v království Caux, jemuž vládne krutý král Rulík Zlomocný. Obyvatelstvo země se v podstatě dělí na dvě části – na traviče a na jejich oběti. Pokud nemáte po svém boku zkušeného ochutnavače, každé jídlo se může stát vaším posledním.

Hedvika959
03.03.2021 3 z 5

Jako pohádka dobrý. Příběh je v zásadě klidný a kniha čtivá. Jen jsem se chvílemi strácela. Zaujala mě obálka a obsah potěšil i přes to že nejsem cílová skupina.

Kalidor
25.03.2020 4 z 5

Moc hezké fantasy, které bych zřejmě ještě více ocenil býti mladším ročníkem. Ale i tak povedené, vcelku originální a čtivé.

Janík511
25.03.2019

Nejsem sice cílová skupina, ale přečetla jsem. Kniha mě zaujala svou obálkou a mohu říci, že nejen lahodí oku, ale má hlavu i patu. Já se u čtení bavila a byla jsem napnutá do konce, jak to celé dopadne. Určitě stojí za pozornost.

Luciefever
05.04.2017 5 z 5

Kniha mne bavila, pohádky mám ráda:) Nevíte někdo, zda byly vydány další dvě knihy ze série, nebo zda se chystá překlad??? Je škoda, že vydají knihu, která si získá hojný počet čtenářů, a další díly nejsou k dostání v českém překladu:(
Poisons of Caux 2: The Tasters Guild ( Cech ochutnavačů)
Poisons of Caux 3: The Shepherd of weeds

gad
22.05.2016 5 z 5

Alegorie dneška... I dnes lidé potlačují přírodu a tráví svět různými chemikáliemi, jí "jedovatá" jídla a tráví dokonce sami sebe neustálým pořádáním spousty tablet. Tak jsem tento příběh pochopil a těším se na knihu druhou, pokud tedy bude přeložena.

pichova.veru
05.02.2016 4 z 5

Celkem roztomilý příběh plný kouzel, trpaslíků a skřítků. Nechybý záporák a hrdina. Kniha je spíše pro dospělé. Četla se skvěle a mě se líbila.

Ivča1394
05.01.2016 5 z 5

Na tuto knihu jsem narazila v Levných knihách. Zaujala mě na první pohled svou obálkou a cenou, pouhých 39 Kč!! Přičemž jsem si na internetu hledala tutéž knihu a její následující díly, které stály 399 Kč. Ihned, jak jsem se začetla, nelitovala bych ani těch čtyř stovek. Je to velmi poutavá roztomilá knížka. Nejkrásnější jsou popisy prostředí a při čtení jsem si připadala jako účastník děje. Nemůžu se dočkat, až se opět k této knížce vrátím a pořídím si i další dva díly

woodentoaster
08.08.2015 4 z 5

Ke koupi téhle knihy jsem měla 2 důvody:
1) Zajímavý název a chytlavý obsah
2) Cena - Kniha mě stála 50 kč

Je to skvělá kniha, mile mně překvapila, děj rychle odsýpal...

moonchild
28.02.2014 4 z 5

Ze začátku jsem měla problém se začíst ale pak mě to fakt chytlo.Celý ten děj,postavy.Nevadí,že už mi je přes třicet.Knihu zbožňuju.

KellyH
15.02.2014 4 z 5

Ačkoliv jsem se ze začátku nedokázala příliš začíst, dál už to šlo jako po másle a Dutý drahokam se ukázal býti velmi milým, kouzelným počtením, které si dozajista užijí i starší čtenáři. Příjemná pohádka se sympatickými i nesympatickými postavami. Jen je škoda, že už se zřejmě druhého dílu v češtině nedočkáme.

st.me
22.08.2013 4 z 5

Věkově nezapadám mezi klasické čtenáře této knihy, ale pohádky mě baví. Tahle mě bavila o to víc, že se nejedná o úplně klasickou pohádku, protože nemůžu si pomoct, ale v téhle pohádce se mi nezdá, že všechny kladné postavy jsou skutečně kladné a naopak. Chování jednotlivých hrdinů se co chvíli mění a ním i Vaše emoce.
Bylo to lehce schyzofrení, ale bavilo mě to a vzbudilo to vě mě touhu přečíst si další díly.

Byxy123
13.03.2013 5 z 5

Než jsem se dostala za prvních asi pět stránek, říkala jsem si, že to na víc než čtyři hvězdičky nebude. Ale překvapila mě zápletka a také jak rychle se příběh rozběhl. Nejvíce se mi v knize líbilo, že skoro celou dobu jsem nevěděla, kdo je s kým a kdo proti komu. Těším se na druhý díl. :)