Tragická historie nás dvou

Tragická historie nás dvou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346364/bmid_tragicka-historie-nas-dvou-Ubk-346364.jpg 4 99 27

Brie je šestnáct a právě se oficiálně a neodvolatelně stala jednou z M&M – mrtvých a mrtvějších. Jacob jí oznámil, že už ji nemiluje a Brie z toho puklo srdce. Doslova. Teď se musí vyrovnat s tím že, její pozemský život skončil. A aby se její život posmrtný pohnul někam dál, musí překonat pět stádií smutku. S tím jí má pomoci Patrick – záhadný kluk, o kterém neví vůbec nic. Když tak z výšky pozoruje, jak se její rodina pomalu rozpadá a zjišťuje, že Jacob a její nejlepší kamarádka před ní skrývali zdrcující tajemství, začne tušit, že posmrtné pohody a klidu se jen tak nedočká. Může vůbec začít znovu, když má srdce ještě pořád (a doslova) na dva kusy?... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Catastrophic History of You and Me , 2012

Turiel11
18.04.2018 5 z 5

Nádherná, nádherná, nádherná kniha! Mrkla na mě, líbila se mi její anotace a já si ji bez jakýchkoliv očekávání koupila. O to víc jsem byla překvapená, jak moc mě kniha oslovila. Styl autorčina psaní mě ihned okouzlil. Brie je neuvěřitelně vtipná a stejně tak Patrick. U knihy jsem se smála, bavila i jsem si poplakala. Přiměla mě přemýšlet nad sebou a životem. Stala se jednou z mých nejoblíbenějších knih a vím, že se k ní vrátím. Jestliže měla kniha nějakou chybu, tak jsem ji buď nenašla nebo mi byla úplně jedno. Doporučuji všem romantickým duším, které věří na věci mezi nebem a zemí.

Aires
11.11.2017 3 z 5

Zajímavá kniha o tom, že i duchové mohou milovat, cítit a prožívat :) Kniha je napsaná z pohledu náctileté hrdinky a stylem psaní to připomíná smršť jejích myšlenek a vtipných hlášek :) Mě to celkem vyhovovalo, ale někoho to může zaskočit. A občas mi přišlo, že mi něco důležitého v knize uteklo a v ději něco důležitého chybělo. A tím důležitým je asi vysvětlení. Je fajn rozhodnout se, že chcete napsat knihu o dívce, která se stala duchem. Ale nemůžete to do příběhu mrsknout jen tak. Jsou tu otázky- proč? Kdo jsou mrtví a ještě mrtvější? Proč je duchem jenom někdo? Jaká má tento svět pravidla?

warca
21.10.2017 3 z 5

Napadité, originální. Jen mi to přišlo až moc zamotané. Kniha mě moc nebavila. Možná je spíš pro mladší čtenářky.

peitho.1
17.10.2017 5 z 5

Celkem originální námět, i když místy bych si představovala trochu jiné pojetí, podle mě se dal potenciál využít lépe, ale zase musím ocenit čtivost, zamilovala jsem se do Patricka a líbil se mi závěr, takže i když to vypadalo jen na 4*, tak nakonec s odřenýma ušima 5*.

veronika0382
27.09.2017 4 z 5

Páni. Čekala jsem teenegerskou slaďárnu, ale tohle byl teda hodně zvláštní příběh. Donutil mě zamyslet se nad tím, co bude potom. Po smrti. Je to příběh z nebe. Nebo tedy spíš z té mezistanice mezi životem a nebem (či peklem).
Román je místy i vtipný, psaný s velkým nadhledem, až černým humorem. Téma této knihy bylo opravdu hodně originální. V podstatě je vyprávěné duchy ze záhrobí. Provede nás ponurou zemí mrtvých a mrtvějších, kde se zastavil čas. A mně se to moc líbilo.

Ditules
14.09.2017 3 z 5

Chvílemi jsem se ztrácela v ději, hlavně ke konci, ale bylo to čtivé a pro mě zatím neobjevené téma... Opět velmi kladně hodnotím doplnění příběhu o písničky.

mmmisulka.r
31.07.2017 4 z 5

Velmi zvláštní, ale zajímavý příběh bloudící duše. Kniha jistě nesedne každému, záleží na tom, jak celou tuto věc berete, jestli věříte... Berte ale v potaz, že fantazii se meze nekladou :-). Styl psaní mi přišel občas dosti nevyzrálý a nedotažený do konce, ale i přesto se kniha četla skoro sama a nedalo se od ní odtrhnout :-). Mohu doporučit :-)
Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček

přátelství smrt zrada pro dívky posmrtný život

Autorovy knížky

2017  77%Tragická historie nás dvou

Kniha Tragická historie nás dvou je v