Tradinář: Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů

Tradinář: Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414341/tradinarG4qQYD-CtR-.jpg 4 70 29

Kniha obsahuje dvanáct kapitol podle měsíců v roce. Každý měsíc má svou poetiku, své svátky a rituály, ale i praktický dopad – jak vše dětem vysvětlit, včas si připravit, na nic nezapomenout? S touto knihou získáte mnoho inspirace i praktického pomocníka, který bude vždy po ruce a na nic tak nezapomenete. Vytvoříte si své vlastní rodinné rituály a tradiční svátky si společně s rodinou, sousedy a přáteli pěkně užijete.... celý text

huhuhu
10.01.2020 5 z 5

Ráda sleduju blog M. Kindlové, tak jsem tušila, že i tahle kniha mě zaujme. Vlastně dokonce předčila moje očekávání. Je krásná, inspirativní a plná nápadů a receptů, které má člověk hned chuť vyzkoušet.
Většina rodičů brzy zjistí, jak jsou tradice a rituály pro děti (i rodinu jako celek) důležité (a potvrdí to i každý psycholog), takže nejrůznější tipy na to, co a jak slavit, jaké rituály zavést, co k různým příležitostem s dětmi tvořit nebo hrát, co k tomu uvařit/upéct..., se rozhodně hodí. Kniha obsahuje i trochu teorie (původ svátků, tradic a rituálů), ale to hlavní jsou rozhodně praktické tipy, ve velké většině vyzkoušené/praktikované v rodinách autorek. Každý čtenář tu může najít to své - to, co sedne jemu a jeho rodině. Navíc je vše krásně přehledné: kniha začíná lednem a končí prosincem, takže stačí nalistovat aktuální měsíc a nechat se inspirovat.

J.books
04.01.2020 5 z 5

Velmi krásná kniha co do grafiky, fotek i obsahu. Vřele doporučuji pro rodiny s dětmi, za mě opravdu moc hezké.

lutze
31.12.2019 1 z 5

Tedy...Záměr je dobrý, tradice jsou určitě téma, které je třeba akcentovat, bohužel, pokud se o ně zajímáte, tuto knihu rozhodně nedoporučuji.
Vizuální stránka je velmi povedená, nicméně i tu kazí dost chabý a zmatečný obsah a především forma, jakou je text psán. Chápu, že stylistka není v tomto žánru primární, ale u knih bych očekávala určitou úroveň.

“a když vidím, že ovoce jakoby bublá”

“Když je trochu usušeno (tedy nakrájené kousky se začnou kroutit)”

Dokázala bych mnohdy špatný slovosled a slovní vatu odpustit, pokud by kniha více vysvětlovala proč se tradice dělají a co je za nimi. Myslím, že je hezké učit se vyrábět nové věci a sdílet čas se svojí rodinou a mít všechno rád a dělat si radost a všechno dělat s láskou atd. Tato kniha je spíše komerčního motivačního charakteru a tradicí se dotýká jen pramálo.

PS: bojím se, že pokaždé když někdo řekne “ghíčko”, umře koťátko.

DailyCoffeeCZ
28.11.2019 4 z 5

Rádi tvoříte? Baví vás číst si v knihách plných tipů na dlouhé večery, receptů na tradiční pokrmy a domácí sirupy? A ještě raději si listujete v knihách plných rad a tipů? Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, pak zbystřete. Mám tu knihu přímo pro vás.

Tradinář, jedna z nejkrásnějších knih, která u nás v letošním roce vznikla, vás zaujme na první pohled. A to především obálkou s rozkvetlými tulipány. Jakmile si v ní začnete listovat, zjistíte, že fotografie a celkové grafické zpracování knize dodávají to pravé kouzlo domácí pohody. Jistě si hned budete chtít také něco vytvořit.

A že tipů a rad je v knize sepsáno nespočet. Na každý měsíc v roce je pro vás připraven bohatý `nápadník`. U každého měsíce najdete seznam svátků a dalších významných dnů. Dále se seznámíte s rituály, které daný měsíc v různých koutech naší republiky probíhají a které se týkají i vás (budete-li chtít). Najdete tu také tipy, co si můžete vytvořit (většinou souvisí s tím, jaké rituály a svátky daný měsíc probíhají). V neposlední řadě najdete u každého měsíce recepty na tradiční pokrmy a nápoje.

Každá kapitola vám přinese nejen poučení, ale také zábavu. Tradinář se hodí jako dárek pro každou ženu i muže, kteří se rádi dozvídají nové a především zajímavé informace z našich luhů a hájů, zejména co se dávných tradic týče. Ačkoliv, přiznávám se bez mučení, já na vaření ani ruční práce příliš nejsem, kniha mi i tak přináší radost. Jen listovat jí a číst si v ní při dlouhých podzimních večerech dokáže zahřát nejen na těle, ale i na duši. Pokud si tedy myslíte, že pro vás knížka není, protože nepatříte mezi tvořivé duše, nebo snad máte pocit, že české tradice znáte, hluboce se mýlíte. Tohle je knížka, kterou musí mít doma každý, kdo miluje zemi, v níž jsme se narodili.

Knihu Tradinář si můžete už brzy zakoupit ve dvou provedeních – obálka Máky nebo Věnec. Za mě rozhodně vede obálka s máky!

majáček
26.11.2019 5 z 5

Nádherná kniha, která obsahuje nejen tradice i státní svátek 17.11. Dále je spoustu informací, tvoření a inspirací. Určitě bych jí věnovala dceři nebo vnučce. Klukům či mužům , kteři tíhnou k tradicím je také vhodným dárkem.

šuja
30.10.2019 5 z 5

Prostě:úžasná kniha.

Jonna
21.10.2019 5 z 5

Je to především nádherná kniha, už dlouho mě žádná tak neuchvátila na první pohled. Moc se těším, až budu procházet jednotlivé měsíce a tvořit či slavit.

BáraLind.
14.10.2019 5 z 5

Nápadité, neotřelé téma, plné inspirací pro tvoření, pečení.. Čtu to postupně tak, jak běží jednotlivé měsíce a vždycky mám chuť něco hned vyzkoušet, ochutnat, uspořádat, vyrobit. Líbí se mi propojení/vysvětlení pohanských & křesťanských tradic a to, že jedno s druhým se vůbec nemusí vylučovat.

veronika0382
19.08.2019 5 z 5

Každý měsíc je nabitý nejen informacemi, ale také nápady, skvělými recepty na různé mňamky a návrhy na mnoho různých aktivit. V Tradináři najdete prostě vše, je to dobrý rádce na každý den a každé roční období. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách