Toyen - film Jana Němce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Leden, 1953. Na pařížské ulici se zhroutí český básník Jindřich Heisler. Za války ho v žižkovské garsonce ukrývala malířka Toyen a zachránila mu život. Po válce společně odjeli exilu, zatímco v Praze zvedla hlavu další hrůzná diktatura. Tajemství osudové lásky, tvorby a boje proti strachu uschovali Toyen a Heisler do surrealistických básní a obrazů. Jejich život a umění splynuly na pozadí hrůz dvacátého století… Poetická próza Terezy Brdečkové se stala základem filmu Toyen. Ilustrováno obrazy Toyen a kolážemi klasika českého filmu Jana Němce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71790/toyen-film-jana-nemce-71790.jpg 4.79
Žánr
Literatura česká
Vydáno, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Toyen - film Jana Němce

Přidat komentář
aralka
08.02.2016

Nejde o román o životě Toyen, celé je to pojaté spíš jako scénář k tomu filmu s popisy jednotlivých scén proložený jejími krásnými surrealistickými obrazy a kresbami ... jde spíše o takové imaginace, kde se prolíná skutečnost se sny, pocity, představami..... celá brožura je moc pěkně graficky upravená, vše na křídovém papíře, zajímavý formát... krásná kniha!

Janamarie
19.01.2012

Jindřich Štyrský se jen mihne dějem. V roce 1922 se s ním seznámí mladá dívka Marie. Není to pouhé seznámení, ale zrození! To on ji ukázal nový směr, cestu ke svobodě. Dívka přijímá nové jméno Toyen a nikdy neprozradí, co to znamená. Děj knihy se odehrává v Praze a v Paříži, na bulvárech, v kavárnách a vinárnách. V bytě Toyen a v ateliérech, ve výstavních síních, v barech, na policejní stanici, na Pankráci. Nakonec na hřbitově a v Muzeu moderního umění ve Stokholmu.

Knihovnice.cz