Toxo

Toxo https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175177/bmid_toxo-8RF-175177.jpg 4 15 2

Hrdinkami príbehov sú zväčša mladé Slovenky, ktoré hľadajú svoje miesto v zahraničí, vo vzťahoch s cudzincami, a neskôr objavujú aj radosti a strasti materstva a rozporuplné pocity voči ostatným matkám a deťom. Medzi zlomyseľnými upratovačkami, večne zaneprázdnenými manželmi a impertinentnými predavačmi mladé ženy prichádzajú k poznaniu, že si musia pomôcť samy, a niekedy s hrôzou a prekvapením odkrývajú aj temné a netušené stránky vlastnej povahy.... celý text

Literatura slovenská
Vydáno: , Marenčin PT

Toxo , 2018

mařinka.vonná
10.01.2023 4 z 5

Nějak moc nerozumím nízkému hodnocení, asi že kniha není pro každého... Jako v každém výběru povídek, některé jsou lepší, jiné slabší, ale velmi dobře sedí pohromadě. Autorka se zabývá toxickými vztahy, psychickými problémy, ale zároveň celkem lehce, někdy i s nadhledem, navzdory tématu nemám pocit, že by na čtenáře navalila jenom negativno, spíš je to takové, všichni jsme v zajetí svých vlastních představ, svých bludů, pojďme se na ně podívat s odstupem.

danuska
09.11.2013 4 z 5

Zo začiatku sa mi príbehy veľmi nepáčili, ale časom boli zaujímavé, a kniha ako celok je dobrá. Autorka dobre opisuje vnútorné rozpoloženie postáv, čitateľ sa do nich úplne vžije. Aj téma je zaujímavá.

Ivana Dobrakovová
slovenská, 1982