Zakázané slovo

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Povídky o alternativní historii. Devět českých a slovenských autorů popustilo uzdu fantazii a představuje své vize v jedinečné povídkové antologii. Seznamte se s tím nejlepším z literární soutěže Tovaryši kalamáře! Alternativní historii lze uchopit mnoha způsoby. Ať už jako překvapivé varianty skutečných dějinných událostí, nebo jako poetický pohled do post­apokalyptické budoucnosti, případně ji lze ztvárnit jako alternativní historii osobní. Téma rovněž slouží jako skvělé východisko pro reflexi současných společenských témat. Historie zkrátka nejsou jen dějiny, čehož většina autorů vítězných prací úspěšně využila....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/355558/zakazane-slovo-Hcu-355558.png 4.25
Série

Tovaryši kalamáře 1.

Žánr
Povídky, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Gorgona
více informací...


Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Zakázané slovo

Přidat komentář
Alena_S
18.02.2019

Hlavně vítězná povídka byla nádherná! Děkuji Eslem za Hovězí tip :-) Ráda si přečtu více oblíbených kopytníků paní Mertlíkové.
A také Správný život. To vám bylo trefné, až oči bolely; snad se to neuskuteční. :-)

Eslem
22.09.2018

Určitě jedna z nejzdařilejších soutěžních antologií, které jsem četla. Vítězná povídka mi sice hodně připomněla Hovězí spravedlnost, která bodovala v Žoldnéřích fantasie, větší rozsah znaků jí však pomohl nepůsobit překotně a lépe zúročit potenciál. Osobně bych vyzdvihla především povídku Gálí, v dnešní době přehnané politické korektnosti myslím docela směle a současně nepředpojatě napsanou. Plusem sborníku je i překlad slovenských povídek, což mi přijde jako ideální kompromis mezi slovenskou účastí a optikou (převážně) českého čtenáře.

Autoři knihy

Jan Kravčík
česká, 1978

Kniha Zakázané slovo je v

Přečtených9x
Knihotéce4x
Chystám se číst14x
Chci si koupit4x