Toulky Beskydami

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Beskydy patří k našim nejmalebnějším horám a toulky jimi přinášejí nejen radost z pohybu volnou přírodou. Kolikrát už máme pocit, že v podhůří, na horských svazích i hřebenech končí svět, kde jen divoká zvěř má svůj domov, přece za zátočinou lesní cesty se před námi otevře další sluncem ozářená horská louka, na jejím okraji má své místo pasekářská usedlost. Na mnoha místech v dolinách, na horských svazích i na hřebenech hor nezřídka objevíme objekt drobné lidové architektury, kříž nebo kapličku. Postavili je v tom místě lidé jako památku na nějakou událost, jako vzpomínku na setkávání s jinými lidmi, na zaniklý dům nebo osadu. Příběhy s nimi spojené jsou už většinou zapomenuty, pouze u některých lidská paměť nebo písemný záznam uchovaly jeho historii....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296048/toulky-beskydami-Jmt-296048.jpg 4.34
Žánr
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Víkend
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Toulky Beskydami

Přidat komentář
haki34
01.11.2018

hezká knížečka zejména pro milovníky Beskyd, dozví se spoustu "drobných", místních historek a příběhů vážoucích se k jednotlivým místům, památkám, křížkům, kapličkám. Historky veselé i smutné, čte se dobře a rychle. Žádná velká literatura, spíše autor psal srdcem, chtěl přiblížit kraj návštěvníkům, vyhýbajíc se nejznámějšímu a zdůrazňujíc zdánlivě všedné památky na doby minulé. Každá kapitola ukončená popisem místa, kde se památka nachází a jak se tam nejlépe dostat.

konicekbily
19.10.2017

Taková směska, zdaleka to není encyklopedie, informací o našem nejrozsáhlejším pohoří - o Moravskoslezských Beskydech - a to převážně jižní části Beskyd. S některými informaci můžete polemizovat, někdy i nesouhlasit, ale to je tak vše, co se s tím dá dělat. Podle mne je to pro veliké fanoušky Beskyd, ( na většině míst jsem byl pěšky!). Tímto autorovi děkuji, že mne obohatil o některé nové poznatky.